Релігійні організації платитимуть за газ менше

05.11.2015
Оцініть статтю: 
(256 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кабмін України відновив знижену ціну на природний газ для релігійних організацій після того, як набув чинності Закон України «Про ринок природного газу».

Ці зміни передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2015 року № 872 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту громадян», повідомляє Інститут релігійної свободи.

«На період з 1 жовтня 2015 р. по 31 березня 2016 р. (включно) діють граничні роздрібні ціни на природний газ для релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності) в розмірі 3,6 гривні за 1 куб. метр», — зазначено в Постанові.

При цьому граничні роздрібні ціни на природний газ для релігійних організацій на наступний опалювальний сезон 2016–2017 рр. встановлюються окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

Таке рішення уряду обумовлено тим, що протягом жовтня 2015 року релігійні організації у різних областях України отримали вимоги від газопостачальних підприємств про зміну в односторонньому порядку договорів на постачання природного газу зі встановленням нової ціни — щонайменше вдвічі дорожчої.

До прикладу, ПАТ «Київгаз» хотіло встановити загальну ціну за 1000 м. куб. газу за договорами постачання природного газу релігійним організаціям у розмірі 8990,04 гривень.

У цих листах повідомлялося про те, що з 1 жовтня 2015 року набув чинності Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 року № 329, відповідно до якого запроваджується принцип вільної торгівлі природним газом та рівності суб’єктів ринку природного газу, незалежно від держави.

Повідомлялося також, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) тепер не встановлює ціни на газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

Відтак, Кабінет Міністрів України враховував неприбутковий статус релігійних організацій та їх особливу суспільно-важливу діяльність на допомогу вразливим верствам суспільства: учасникам АТО, переселенцям, сиротам, тяжко хворим тощо. Про це, зокрема, йшла мова під час зустрічі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій 16 вересня 2015 року.

Як повідомляв ІРС, до останнього часу застосовувалася 50% знижка до ціни на природний газ, що реалізується промисловим та іншим споживачам, для визначення ціни на природний газ для потреб релігійних організацій. Відповідно до Постанови НКРЕКП від 28.05.2015 року № 1629 ціна природного газу для релігійних організацій, у тому числі для опалення та постачання гарячої води, становила 3300 гривень за 1000 м³ (без урахування ПДВ та додаткових зборів).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.