Студенти Львівського університету побували в ІКЦ ім. Мухаммада Асада

29.03.2018
Оцініть статтю: 
(510 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

27 березня студенти Львівського національного університету ім. Франка провели в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада заняття з релігієзнавства. В супроводі асистента кафедри ЛНУ Богдани Сипко групу молодих людей зустрів заступник муфтія, імам мусульман Львова та Львівської області шейх Мурат Сулейманов.

Як розповів кореспонденту «Ісламу в Україні» шейх Мурат, після екскурсії центром, де студенти побачили приміщення для різноманітних занять і курсів, бібліотеку, мечеть, гості прослухали лекцію про Іслам і його історію на теренах України.

Тим все не завершилося — традиційно за чаєм відбулося жваве спілкування у форматі «запитання-відповіді», а кількість тих запитань вже вкотре засвідчила величезну цікавість наших співгромадян до релігії Пророка.

Студенти запитували про національну складову мусульманської спільноти в Україні, про полігамію в Ісламі, про шлюб і відповідальність чоловіків перед сім’єю. Цікавилися різницею між сунітами та шиїтами, зачіпали в бесіді тему ксенофобії та ісламофобії, лунали запитання щодо «Ісламської держави», а також — що є підґрунтям для виникнення екстремістських течій та чи правда, що Коран виправдовує насильство.

Молоді люди почули про важливість для мусульман міжкультурного та міжрелігійного діалогу, про зусилля, яких докладають послідовники наймолодшої з авраамічних релігій для досягнення миру, злагоди та взаєморозуміння як в Україні, так і у всьому світі.

Тож на зустрічі імаму довелось не лише розповідати про діяльність культурного центру, але й вкорте розвіювати міфи і про Іслам, і про його послідовників.

— Люди бувають різні, і ми, мусульмани, боремося не лише з ксенофобськими хибними уявленнями про нашу релігію, а, й на жаль, і з неправильними поглядами на Іслам з боку деяких інших мусульман. Це є великою проблемою для нас. Тому ми намагаємося ламати стереотипи, — підкреслив Мурат Сулейманов.

Загалом, як відзначив шейх Мурат, студенти залишилися задоволеними візитом.

— Вони виявили дуже велику зацікавленість, багато речей їх дивували… Як на мене, львів'яни все більше цікавляться Ісламом і вже починають розуміти, яке ж насправді послання він в собі несе!

Викладач ЛНУ Богдана Сипко, організаторка «виїзного заняття з ісламознавства», на своїй сторінці в соцмережі Facebook подякувала шейху Мурату:

— Здійснили візит в ІКЦ Львова. Дякуємо імаму Мурату Сулейманову за гостинність та відповіді на наші численні запитання!

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.