У Туреччині вийшла друком книга «Ісмаїл Гаспринський та Туркестан на початку XX століття»

У Туреччині вийшла друком книга «Ісмаїл Гаспринський та Туркестан на початку XX століття»
Книгу узбецького автора, академіка Зейнабедіна Абдурашидова «Ісмаїл Гаспринський і Туркестан на початку XX століття: зв’язки — відносини — вплив».
28.01.2022
Оцініть статтю: 
(112 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Туреччині переклали турецькою мовою книгу узбецького автора, академіка Зейнабедіна Абдурашидова «Ісмаїл Гаспринський і Туркестан на початку XX століття: зв’язки — відносини — вплив». Книга була опублікована російською мовою 2015 року. Турецькою мовою її переклала Хатідже Керімоглу, а опублікувало видавництво Selenge.

Як повідомляє турецьке бюро QIRIM.News, Зейнабедін Абдурашидов відомий своїми дослідженнями про життя й діяльність кримськотатарського політичного та громадського діяча, інтелектуала, просвітителя Гаспринського.

Книга присвячена тому, як Ісмаїл Гаспринський розвивав ідеї джадидизму (ісламського модернізму) та пантюркізму під владою Росії, проблему освіти в Туркестані. Робота зацікавить тих, хто хоче більше дізнатися про життя кримськотатарського діяча, рух джадидизму в Туркестані, становище туркестанської інтелігенції наприкінці XIX – поч. XX ст.

Ісмаїл Гаспринський (Гаспрали) народився 21 березня 1851 року в селі Авджикой, недалеко від Бахчисарая, в сім’ї прапорщика Мустафи Гаспринського. Його праці потребують нового осмислення сучасним поколінням кримських татар. І як ніколи актуально звучить нині його знамените гасло: «Тільда, фікірде, іште бірлік» — «Єдність у мові, вірі і справах».

Більше про Ісмаїла Гаспринського — в матеріалах «Іслам в Україні»:

Ісмаїл Гаспринський — гордість кримськотатарського народу

10 фактів про Гаспринського, які ви могли не знати

Ісмаїл Гаспринський: «Наша релігія вчить того, що добро можна творити працею, словом і милостинею»

Волонтери з Єгипту та України створили відеофільм арабською мовою — «Реформатор Ісмаїл Гаспринський»

Мусульманська цивілізація

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.