УКРАЇНСЬКИЙ ПЕРЕКЛАД КОРАНУ ПЕРЕВИДАДУТЬ УЖЕ В КИЄВІ

06.02.2015
Оцініть статтю: 
(222 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На початку березня видавництво «Основи» презентує український переклад Корану - священної книги мусульман.

Кандидату історичних наук, перекладачу і досліднику Михайлу Якубовичу з Острозької академії знадобилося близько 5 років для того, щоб перекласти Коран українською мовою.

«Коран - не лише головна книга ісламу. Це частина світової спадщини, твір мистецтва, видання, яке має бути в будь-якій домашній бібліотеці. Україна - багатонаціональна держава. Коран - це книга, яка допоможе нам краще зрозуміти і дізнатися один одного», - говорить директор «Основ» Дана Павличко.

Відомо, що перші спроби перекласти Коран староукраїнською мовою були зроблені ще в ХVII столітті. Сучасною українською мовою Коран пробував перевести львівський поліглот Олександр Абранчак-Лісенецький, але ці тексти так і не були опубліковані, інформує Уніан.

Михайло Якубович говорив про те, що він зіткнувся з багатьма складнощами під час роботи над священним писанням мусульман перш, ніж переклад офіційно затвердила комісія в центрі Короля Фагда в Медині.

«Я дуже довго працював над ісламською релігійною лексикою, підбирав такі поняття, які з одного боку були б звичними для українського читача, з іншого - відображали сутність оригіналу», - зізнався перекладач.

Раніше текст перекладу вийшов у друк в Саудівській Аравії в Центрі імені короля Фагда.

«В українському суспільстві спостерігається підйом інтересу до ісламу і мусульманської культури, що зумовлено цілим рядом факторів. На даному етапі українське суспільство цікавиться саме українським перекладом смислів священного Корану, тому перевидання другого тиражу в Україні досить актуально. Особисто я сподіваюся на те, що переклад Корану не тільки збагатить бібліотеку ще одним світовим шедевром класичних книг, але і допоможе українцям краще пізнати світ ісламу», - підкреслив муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» Саід Ісмагілов.

Довідка:

Коран - священна книга мусульман, була записана більше чотирнадцяти століть тому. У ній налічується 114 сур (глав) різної довжини, а всі сури в свою чергу розділені на аяти (вірші). За різними підрахунками в Корані від 6204 до 6236 аятів і більше 320 тисяч букв. Це свого роду звід законів, яким підкоряється кожен мусульманин.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.