Внутрішньо переміщені особи та мешканці окупованих територій матимуть доступ до адмінпослуг онлайн

Внутрішньо переміщені особи та мешканці окупованих територій матимуть доступ до адмінпослуг онлайн
Внутрішньо переміщені особи та мешканці окупованих територій матимуть доступ до адмінпослуг онлайн
23.02.2021
Оцініть статтю: 
(13 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство цифрової трансформації України презентувало публічний каталог із 94 проєктами розбудови цифрової держави, що будуть реалізовані за наступні три роки. Мова про проєкти в галузях освіти, охорони здоров’я, юстиції, економіки й торгівлі, енергетики, інфраструктури тощо. До презентованого публічного каталогу також увійшли проєкти, що забезпечать комфортний доступ до адміністративних та інших публічних послуг внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та громадянам України, що живуть на окупованих РФ територіях, сприятимуть реінтеграції цих територій.

Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, заступник міністра з питань реінтеграції Снавер Сейтхалілєв розповів, що проєкти стосуються:

  • електронного доступу до державних послуг: довідки ВПО, адресної допомоги, дистанційної ідентифікації, реєстрації актів цивільного стану і тощо;
  • захисту прав та свобод громадян, що проживають на окупованих РФ територіях України, допомоги постраждалим громадянам та членам їхніх сімей; так, за допомогою цього сервісу можна буде швидко подати заяву щодо отримання виплат «бранцям Кремля» та членам їхніх сімей;
  • відновлення та розвитку прилеглих до окупованих територій регіонів, а саме автоматизації виплати допомоги та компенсації за зруйноване житло, надання пільгових кредитів на іпотеку, отримання тимчасового соціального житла, цифровізації інфраструктури КПВВ тощо.

«Розробка цих сервісів украй важлива для людей, що проживають на тимчасово окупованих територіях Донеччини, Луганщини та АР Крим, міста Севастополя. Сьогодні уряд робить кроки, які дозволять забезпечити нашим громадянам, що є заручниками окупаційного російського режиму, та ВПО доступність та швидке отримання всіх необхідних для них послуг, в тому числі в електронному форматі. Наразі на порталі та в застосунку „Дія“ вже доступна низка таких послуг: „Довідка ВПО“, „єМалятко“, „Гід з державних послуг“. Я маю надію, що Мінреінтеграції спільно з Мінцифри збільшать кількість таких електронних послуг уже найближчим часом», — зазначив Снавер Сейтхалілєв.

Увесь перелік проєктів цифрової трансформації затверджений Кабінетом Міністрів і містить чіткі плани цифровізації — переходу на сучасні, прозорі та автоматизовані правила.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.