«Я особисто вимагатиму з тебе» — Рамзан Кадиров погрожує українському муфтію

«Я особисто вимагатиму з тебе» — Рамзан Кадиров погрожує українському муфтію
Айдер Рустемов на виставці до роковин геноциду кримськотатарського народу. Травень 2021 року
17.02.2023
Оцініть статтю: 
(116 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Очільник Чечні погрожує переслідуванням голові Духовного управління мусульман АР Крим Айдеру Рустемову за розмову муфтія з полоненими російськими військовослужбовцями з Чечні. Рамзан Кадиров заявив: якщо полонені повернуться до Росії, вони повинні одразу повернутися на передову, щоб помститися Рустемову.

Нагадаємо, наприкінці січня на каналі українського блогера Володимира Золкіна з’явився відеозапис розмови муфтія з полоненими окупантами, зокрема з п'ятьма так званими кадировцями. Айдер Рустемов говорив з ними про те, що війна РФ проти України —  злочин, і про те, чому її не можна називати джигадом, як про це регулярно заявляє нинішня влада Чечні.

На нараді регіонального оперативного штабу з проведення так званої Спеціальної воєнної операції (так у Росії офіційно називають війну проти України, використання слова «війна» тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. — Ред.) Кадиров в образливій формі заявив, що муфтій Криму намагався принизити полонених та «очорнити обраний ними шлях джигаду», і присягнувся переслідувати його:

— Я особисто вимагатиму з тебе (має на увазі пробачення. — Ред.), де б ти не перебував. Але те, що ти казав моїм хлопцям — ти маєш за це відповісти. <…> Якщо [полонені] повернуться, то вони найперше повинні бути на передовій та шукати тебе.

Протеже Путіна додав, що полонені бійці з Чечні, мовляв, мусили «під дулами автоматів» погоджуватися з тим, що казав кримський муфтій. 

Нагадаємо, в жовтні минулого року голова Чечні особисто спілкувався з полоненими українськими військовослужбовцями у своїй резиденції. Кількох полонених привезли до нього під конвоєм після візиту синів Кадирова до лінії фронту в Україні. Він заявляв, що Київ використовує мобілізованих українців як «гарматне м'ясо». Полонені у відповідь мусили озвучити звичні тези російської пропаганди.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.