Західні країни неохоче надають притулок переслідуваним за релігійними мотивами

Західні країни неохоче надають притулок переслідуваним за релігійними мотивами
29.09.2021
Оцініть статтю: 
(54 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Держави з розвиненою правовою системою неохоче надають притулок переслідуваним за релігійними мотивами. 

Про це, як пишуть «Кримські новини» (QHA), сказав лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілєв

Він зазначив, що до нього досить часто звертаються шукачі притулку з пострадянських держав з переважно мусульманським населенням, і прокоментував звернення біженця з Узбекистану Абдухафіза Холмуродова:

«Його переслідують за релігійними мотивами, а таким неохоче надають (притулок). Я звертався в УВКБ ООН на прохання Холмуродова — чіткої відповіді не дали, але, судячи з тривалої паузи, буде відмова». 

Як повідомляли «Кримські новини», 35-річний уродженець Узбекистану Абдухафіз Холмуродов звернувся до Джемілєва з проханням допомогти виїхати до третьої безпечної країни. Перед тим він тричі звертався до Державної міграційної служби України з проханням надати йому статус біженця або додатковий захист, але отримав відмову. Після другої відмови Холмуродов спробував нелегально перейти українсько-словацький кордон, але його затримала словацька поліція та передала українським прикордонникам. За рішенням Ужгородського міськрайонного суду, Холмуродова помістили до центру утримання іноземців та осіб без громадянства у Волинській області. Йому загрожує екстрадиція до Узбекистану, де його звинувачують в організації осередку «Ісламського руху Туркестану». 

Міграційна служба України обґрунтувала свою третю відмову Холмуродову в притулку «поліпшенням ситуації з правами людини в Узбекистані після приходу до влади президента Шавката Мірзійоєва 2016 року». 

Покинувши Узбекистан у 2011 році, Холмуродов кілька років жив у Росії, де Генпрокуратура РФ намагалася екстрадувати його за запитом узбецьких спецслужб. Екстрадицію зупинили за рішенням Європейського суду з прав людини, який визнав, що Холмуродову на батьківщині загрожують тортури та несправедливий суд. 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.