Лікарі Великобританії сумують за загиблими у боротьбі з коронавірусом колегами-мусульманами

Лікарі Великобританії сумують за загиблими у боротьбі з коронавірусом колегами-мусульманами
Зліва: Аділь Ель Таяр, Альфа Сааду, Хабіб Заїді та Амґед ель-Гарані були першими названими лікарями, які померли під час боїв на передовій лінії пандемії коронавірусу у Великобританії [Зображення люб’язно надано сім'ями лікарів] ©aljazeera
Лікарі Великобританії сумують за загиблими у боротьбі з коронавірусом колегами-мусульманами
Амгед ель-Хаврані помер у лікарні Гленфілд у Лестері.
Лікарі Великобританії сумують за загиблими у боротьбі з коронавірусом колегами-мусульманами
Лікарі Великобританії сумують за загиблими у боротьбі з коронавірусом колегами-мусульманами
03.04.2020
Оцініть статтю: 
(37 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Три лікарі-мусульмани у Великобританії померли через викликану новим коронавірусом хвороби за цей тиждень. Згідно з повідомленнями ЗМІ, вони були іммігрантами.

Народжений у Судані фахівець-отоларинголог доктор Амгед аль-Хаврані (Amged El-Hawrani) помер після того, як став відомий позитивний результат його тесту на коронавірус SARScov2.

У твіті консультанта з гастроентерології в Дербі, президента Royal College of Physicians Ендрю Годдарда (Andrew Goddard), сказано, що звістка про смерть Амгеда ель-Хаврані «спустошила його та колег», уразивши їх, «наче поїзд».

Амгед ель-Хаврані помер у лікарні Гленфілд у Лестері. Його колеги в Лікарні королеви в Бертоні та все медики влаштували хвилину мовчання на його честь о 13:00 в понеділок.

Ендрю Годдард, президент Королівського коледжу лікарів, заявив: «Усім стало ясно, який серйозний цей спалах, і що співробітники NHS і соціальних служб буквально ризикують своїм життям».

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, 55-річний лікар перебував у реанімації майже два тижні.

Смерть Ель-Хаврані сталася за смертю іншого суданського хірурга, що працював у Лондоні — Аділя ат-Таяра (минулої середи) та Хабіба Заїді, лікаря загальної практики пакистанського походження, що помер у реанімації в лікарні Саутенд, Ессекс (також у середу), де він лікувався від хвороби, викликаної коронавірусом...

63-річний доктор Ат-Таяр давніше працював у Судані та Саудівської Аравії, а потім вернувся, щоб допомогти Національній службі охорони здоров'я (НСЗ) упоратися з пандемією коронавірусу.

«Він хотів, щоб його послали туди, де він буде найкорисніший під час кризи», — розповіла BBC Зейнаб Бадаві, двоюрідна сестра Ат-Таяра.

Британці сьогодні вшанують трьох лікарів, і багато хто зазначає, що їхні зусилля суперечать часто негативним образам мусульман та іммігрантів у британських ЗМІ.

«Наступного разу, коли хтось із вас подумає чи скаже „кляті іноземці“ чи „кляті мусульмани“, згадайте це. RIP. Імена перших трьох лікарів, що загинули, захищаючи британців від COVID-19: Амгед ель-Хаврані, Аділь ат-Таяр, Хабіб Заїді», — написав один із користувачів Twitter.

«Через COVID-19 померли три доктори НСЗ: Аділь ат-Таяр, Амгед ель-Хаврані та Хабіб Заїді. Не хочу, щоб мусульманам знову читали лекції про „британські цінності“», — написав інший.

Джекі Марплз, що йому доктор Ель-Хаврані торік провів «дуже делікатну та складну операцію» на щитівці (щитоподібній залозі), сказав, що Амгед аль-Хаврані «надзвичайно професійна та жаліслива людина». Колишній пацієнт покійного доктора додав: «Я був дуже вражений і засмучений, дізнавшись про його смерть! Я завжди буду вдячний за все, що він зробив для мене в один із найтривожніших періодів мого життя, і мій шрам завжди нагадуватиме мені про нього».

У заяві про смерть Ель-Хаврані Асоціація лікарів Сполученого Королівства каже: «Усі лікарі, зокрема й наші члени, глибоко зворушені цією трагічною, сумною новиною. <…>  Медична спільнота оплакує цю трагічну втрату, й ми хотіли б висловити нашу подяку тим, хто й далі працює, щоб заради безпеки пацієнтів».

Асоціація також закликала уряд зробити більше для захисту працівників НСЗ, заявивши, що це «особливо важливо» для тих, хто виконує процедури «найвищого ризику».

Видання нагадує, що саме британські мусульмани — одна з найбільш уразливих груп у Великобританії під час пандемії COVID-19.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.