Три нью-йоркські мусульманки отримають $180 тисяч компенсації за примус зняти хіджаби в поліції

Три нью-йоркські мусульманки отримають $180 тисяч компенсації за примус зняти хіджаби в поліції
05.03.2018
Оцініть статтю: 
(266 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Місто Нью-Йорк заплатить $180 тис. трьом мусульманкам, які були змушені знімати свої хіджаби.

Як повідомляє Daily News New York розгляди у трьох справах відбулися у Бруклінському федеральному суді, а стосувалися вони Департаменту поліції Нью-Йорка та фотографування жінок, які були з покритими головами згідно зі своїми релігійними правилами.

Перший випадок стався ще 2012 року, коли ученицю середньої школи було заарештовано після бійки з двома дівчатами, які, за її словами, поширювали негативні чутки про неї. Її доставили до відділку 62-го округу, де поліціянти заявили, що їй доведеться знімати свій хіджаб. Дівчина відмовилася, вимагаючи  відвести її до приватної кімнати, де жінка-офіцер зробила б фото без присутності чоловіків. Проте їй було відмовлено у цьому.

У 2015 та 2016 роках адвокат дівчини Тахані Абуші подав позови ще за двома подібними випадками, які сталися вже після запровадження нових правил для поліції щодо жінок з покритими головами.

Одна потерпіла заявила, що їй довелося зняти хустку у Бруклінському центральному відділку. Інша розповіла, що її хіджаб зняли з неї на місці затримання — вона була непритомною в результаті побиття сусідом через місце паркування.

Суд задовольнив позови, і тепер кожна з жінок має отримати по $60 тис.

У березні 2015 року поліція змінила правила фотографування людей в одязі, що відповідає їх релігійним вимогам. Так, вони мають можливість отримати приватне фото з офіцером тієї ж статі й без вимоги знімати з голови хустку в присутності сторонніх осіб. У грудні 2017 року поліцейський департамент направив додаткові директиви щодо релігійних головних уборів.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.