Сейран Арифов: «Асоціація «Альраід» звертатиметься до міжнародних організацій щодо закриття бойовиками мечеті у Донецьку»

Сейран Арифов: «Асоціація «Альраід» звертатиметься до міжнародних організацій щодо закриття бойовиками мечеті у Донецьку»
Пан Арифов також наголосив на важливості привернення уваги громадськості й української влади до цього факту.
Сейран Арифов: «Асоціація «Альраід» звертатиметься до міжнародних організацій щодо закриття бойовиками мечеті у Донецьку»
Приводом для прес-конференції стали репресії та переслідування на релігійному ґрунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями.
Сейран Арифов: «Асоціація «Альраід» звертатиметься до міжнародних організацій щодо закриття бойовиками мечеті у Донецьку»
Сейран Арифов: «Асоціація «Альраід» звертатиметься до міжнародних організацій щодо закриття бойовиками мечеті у Донецьку»

2 липня у столичному Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція щодо порушення прав і свобод на окупованій території Донбасу. Приводом для скликання журналістів представниками мусульманської общини України та релігієзнавчої спільноти стало те, що там не припиняються репресії та переслідування на релігійному ґрунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями. Зокрема, в окупованому Донецьку так зване МДБ ДНР провело обшук у мечеті «Аль-Амаль» у Калінінському районі міста, вилучивши молитовники та релігійну літературу, що нібито розпалює ворожнечу. Мечеть опечатана, вірянам заборонено збиратися там для відправлення молитов, імама мечеті й декого з прихожан викликали на допит.

Перед представниками ЗМІ виступили відомий вчений-релігієзнавець, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Ігор Козловский, голова Центру ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія» Михайло Якубович і голова Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Арифов.

Останній, зокрема, заявив, що Всеукраїнська асоціація «Альраід» звертатиметься до міжнародних правозахисних організацій з приводу закриття бойовиками мечеті «Аль-Амаль» у Донецьку.

— Звинувачення з боку т. зв. ДНР ми чули до закриття мечеті (на місцевих телеканалах пройшли відповідні сюжети, що готували грунт для закриття), що буцімто вона має стосунок до української асоціації «Альраід», яка є терористичною, екстремістською і проукраїнською. І те, що вона проукраїнська, звучало як звинувачення. Через кілька тижнів після цих телесюжетів відбулися обшуки, допити людей, які там працюють. Але ні ми, ні ця організація в Донецьку, яка абсолютно не залежить від нас, жодного стосунку до тероризму, екстремізму не маємо. Що стосується нашої організації, ми звертатимемося до міжнародних правозахисних організацій, — сказав Арифов.

Він також наголосив на важливості привернення уваги громадськості й української влади до цього факту.

— Якщо створюється фейк про буцімто ісламський тероризм та існування якихось ісламських екстремістських організацій, то, насамперед, це спрямовано на громадськість, щоб викликати страх, фобію. Ми можемо припускати, що ведеться інформаційна підготовка громадської думки для того, щоб можна було реально щось заборонити, когось переслідувати, арештовувати, засудити тощо. Насправді не одна конкретна подія стала причиною. Це ціла низка подій, які відбулися в різний час у різних місцях впродовж останніх кількох років. Тож ми звертаємося до влади, до людей, які реально переймаються стабільністю і миром в Україні, які хочуть, щоб в нашій країні справді панувало верховенство права, дотримання прав людини, прав вірян, — відзначив голова «Альраід».

Він додав, що проблема не обмежується асоціацією «Альраід», ідеться про спільні проблеми вірян загалом, переслідування релігійних організацій і не тільки мусульманських.

— Там використовують позицію «Альраід» для того, щоб прив’язати його до тих чи інших процесів, які відбуваються на цих окупованих територіях, і звинувачувати. А далі — провести міфічну лінію з «Братами-мусульманами» тощо, тобто створити фейк, який спрацює в свідомості пересічного громадянина. Наша мета — зруйнувати подібні міфи, — наголосив релігієзнавець Ігор Козловський. — Цей крок — початок переслідування мусульман — є дуже тривожним. І ми закликаємо спільноту, громадянське суспільство, ЗМІ тримати це на контролі.

Водночас він додав, що на окупованих територіях Донбасу поступово вибудовується репресивна політика. На першому етапі це були бандформування, які репресували вірян просто за те, що вони віряни, — відбирали майно, вбивали людей. Потім почалися арешти  і зникнення.

— Зараз там переходять до нової тактики. Якщо простежити інформацію, яка була у них на телебаченні, в інтернет-виданнях, можна побачити послідовність — спочатку формується суспільна думка, потім лунають вигуки: куди дивиться правоохоронна система, у нас є екстремісти, які розповсюджують якусь літературу. Начебто реагуючи на запити суспільства, влада робить обшук і знаходить цю літературу. Ми знаємо її, в ній немає нічого екстремістського. Але для пересічного громадянина це щось надзвичайне, — підкреслив Козловський.

Нагадаємо, Громадська спілка «Всеукраїнська асоціація «Альраід» вже виступила із заявою, в якій, зокрема, привертає увага всіх державних органів України, міжнародних правозахисних організацій, мусульманських релігійних і духовних організацій світу на нову хвилю репресій проти мусульман на окупованих територіях Донбасу і закликає негайно вжити всіх дієвих засобів, щоб запобігти порушенню прав і свобод вірян і припинити утиски мусульман у Криму та на Донбасі.

©️Укрінформ
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.