Есма Аджієва: «Наукова спільнота України зацікавлена в розвитку кримськотатарської мови»

Есма Аджієва: «Наукова спільнота України зацікавлена в розвитку кримськотатарської мови»
Розвиток кримськотатарської мови
13.12.2021
Оцініть статтю: 
(121 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Наукова спільнота України виявляє інтерес до участи у процесах формування концепції розвитку кримськотатарської мови — про це свідчать громадські обговорення, онлайн-зустрічі мовознавців із фахівцями профільних факультетів українських вишів.

Як повідомляє QIRIM.News, голова правління ГО «Алєм» Есма Аджієва нагадала, що у квітні 2021 року уряд затвердив Концепцію розвитку кримськотатарської мови, а 22 вересня ухвалив постанову про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки. 

«Перед тим було проведено велику кількість консультацій з кримськотатарськими фахівцями — лінгвістами, освітянами-практиками, викладачами — не лише з континентальної України, а також із Криму. Не можна стверджувати, що всі консультації мали бездоганний результат, адже активна робота завжди передбачає похибки. Але все-таки підхід залучення спеціалістів-носіїв мови відповідає тезі ЮНЕСКО повною мірою», — сказала вона.

Водночас Аджієва зазначила, що становлення кримськотататарської мови перебуває на початку свого непростого шляху, тож казати про інтерес звичайних громадян України до неї ще зарано:

«Якщо бути об’єктивним, український народ більшою мірою не цікавиться кримськотатарською мовою, не має мотивації до її вивчення».

При цьому перевага кримськотатарської, як пояснила Есма Аджієва, полягає в її універсальності серед тюркських мов:

«Пояснити цей феномен можна, покладаючись на історичну складову формування кримськотатарської мови. Саме цей аргумент може служити мотивацією для вивчення кримськотатарської мови».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.