Український священник: Саме іслам допоможе зрозуміти, що втратило християнство

1
У «де-християнізованому європейському світі давно відсутня релігійна переконаність», і тому мусульмани, що дотримуються приписів Ісламу у повсякденному житті, викликають «дискомфорт» і «роздратування», пише О.Гірник.
10.02.2010
Оцініть статтю: 
(289 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Ще один священник заявляє про те, що посилення ісламської присутності у Європі не несе загорози для християнського світу. Більше того, український греко-католик переконаний, що саме іслам може допомогти християнам відповісти на запитання про те, чим перестало бути християнство в Європі, і в Україні зокрема.

У своїй статті «Кого насправді лякає ісламська присутність в Європі?», священник Української греко-католицької церкви Олег Гірник відзначає, що у «де-християнізованому європейському світі давно відсутня релігійна переконаність», і тому мусульмани, що дотримуються приписів Ісламу у повсякденному житті та вимагають створення необхідних для цього умов у Європі, викликають «дискомфорт» і «роздратування».

«Ми кажемо: це фанатизм, але ж хіба не можна застосувати це слово до наших бабусь, які теж були фанатиками, тобто віруючими, - цитує священник французького культоролога Жоржа Ніва. - Безформність нашої свідомости і є головною проблемою, а не іслам».

Він відзначає, що «замість самовпевненої відповіді, що лише християнська віра в Бога може забезпечити належне майбутнє європейській цивілізації та побудову української державності, християни мали б серйозно зайнятися питанням: чому, присутнє в історії Європи християнство, несподівано стало таким чужим для неї». Священник констатує «факт відсутності Бога у житті самих християн».

Не зважаючи на те, що «в Україні активно створюються нові церковні громади та монастирі, триває будівництво нових храмів, відновлення старих», а «папський нунцій похвалив наших «президентів та членів уряду» за те, що вони «бувають у церквах, і не тільки на свята», така «виняткова побожність» виявилась єдиною позитивною згадкою про Україну в світових статистичних звітах. «Вся решта показників свідчить лише про негативну динаміку, і в першу чергу ті, що віддзеркалюють моральний стан суспільства», - наголошує священник.

За поширенням СНІДу, кількістю абортів, підлітковою вагітністю та алкоголізмом, корупцією та хабарництвом – Україна в числі перших! «Не помилуватися християнськими святинями прибувають численні туристи в Україну, а секс-тури в першу чергу цікавлять закордонних шукачів «тіла в діло», - з гірктою відзначає він.

Контраст між великою кількістю «тих, що вірять в Бога» та реальним станом справ в Україні вражаючий. Тому у священника УГКЦ «мимоволі закрадається грішна думка про «коефіцієнт корисної дії» установ під хрестами».

«Чи не надто рано Україна заявила про «духовне відродження»? Співставлення всіх статистичних даних із «високим рівнем побожності» українських громадян може свідчити лише про одне: атеїзм і далі залишається основною «релігією» українців», - підсумовує О.Гірник.

Відзначимо, що про глибоке моральне падіння у християнському світі раніше заявляв і Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Загрозу не в «сильному ісламі», а у «слабкому християнстві» вбачає також московський архієпископ Ілларіон.

За матеріалами РІСУ

Посилання на тему:

Український Патріарх: Загроза ісламу для християнського світу виникла через відхід християн від своєї віри

Московський патріархат не вважає «сильний іслам» загрозою

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.