Дагестан підтримав перейменування аеропорту Сімферополя на честь Амет-Хана Султана

Дагестан підтримав перейменування аеропорту Сімферополя на честь Амет-Хана Султана
23.04.2010
Оцініть статтю: 
(463 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Державний секретар республіки Дагестан відправив кримсько-татарським льотчикам з організації «Ватан к'анатлари» («Крила Батьківщини») листа, у якому схвалив ідею присвоєння сімферопольському аеропорту імені Амет-Хана Султана. Про це повідомляє кримсько-татарський тижневик «Авдет».

У листі, підкреслює видання, «оцінено видатний внесок двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана: на честь героя названі вулиця та аеропорт у столиці Дагестану Махачкалі місті, а також встановлений пам'ятник».

Адміністрації Президента та Уряду Республіки Дагестан повністю підтримують ініціативу групи «Ватан к'анатлари» і висловили надію, що керівництво АР Крим прийме рішення про присвоєння ВАТ «Міжнародний аеропорт «Сімферополь» імені Амет-Хана Султана, сказано в листі.

Про відсутність будь-яких проблем, пов'язаних з присвоєнням імені Героя Сімферопольському аеропорту, заявило Міністерство транспорту та зв'язку України, відзначивши, що для вирішення цього питання потрібна лише добра воля кримських депутатів.

Крім того, ця ініціатива вже була підтримана двома постійними комісіями кримського парламенту, пише «Новий регіон» з посиланням на видання «Авдет».

Згідно з повідомленням, на підтримку цієї ініціативи раніше до Верховної Ради направили свої звернення Рада представників кримсько-татарського народу при президентові України, Духовне управління мусульман Криму, громадські організації «Намус», «Арк'адаш», «Спілка офіцерів Криму», «Авдет», «Темеллі», «Федерація парапланеристів України», «Спілка кримськотатарських письменників», учасники Міжнародного шахового турніру імені Амет-Хана Султана, учасники мітингу, приуроченого до дня трагічної загибелі Героя (01.02.1971 р.), жителі міста Алупки (91 особа) та інші. Свою згоду на присвоєння імені легендарного Героя аеропорту офіційно висловило і його керівництво в особі голови правління ВАТ «Міжнародний аеропорт «Сімферополь» В.А.Ануфрієва.

«Сподіваємося, що нове керівництво Верховної Ради АРК, напередодні Дня Перемоги у Великій Вітчизняній Війни, цього Дня данини почестей ветеранам цієї Війни і її героям, одним з яких є і наш земляк, легендарний льотчик-герой Амет-Хан Султан, який прийняв найактивнішу участь у визволенні рідної землі від німецьких загарбників, ухвалить рішення про присвоєння його імені нашому кращощу авіаційному підприємству - аеропорту «Сімферополь», - пише кримськотатарське видання.

Як повідомлялося раніше, у січні поточного року кримсько-татарські авіатори звернулися до тодішнього спікера парламенту автономії Анатолія Гриценка з проханням про перейменування сімферопольського аеропорту в «Міжнародний аеропорт «Сімферополь» імені двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана».

За матеріалами «Новий регіон»

Посилання на тему:

Новини

Аеропорт «Сімферополь» отримає ім'я Амет-хана Султана

В Сімферополі вшанували пам'ять славетного сина кримськотатарського народу Амет-хана Султана

Статті

Крила Ісламу. Історія мусульманської авіації

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.