Джемільов не вірить, що Україна може вирішити проблеми кримських татар

Джемільов не вірить, що Україна може вирішити проблеми кримських татар
06.01.2012
Оцініть статтю: 
(377 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

На думку голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемільова, Україна немає можливостей у вирішенні проблеми відновлення прав кримських татар.


Про це йдеться у новорічному привітанні М. Джемільова, текстом якого володіє агентство е-Крим. У привітанні перераховуються найбільш важливі, за оцінкою глави Меджлісу, події минулого року, а також найбільш значні події, які очікують кримських татар в цьому році.

Найбільш важливою подією 2012 року М. Джемільов вважає майбутні вибори 250 делегатів Курултаю кримськотатарського народу, на сесії якого планується обрати новий склад Меджлісу і нового голову цього органу. «Це дуже важлива подія. Наскільки справедливими і чесними будуть вибори, наскільки обрані люди будуть справжніми представниками народу, настільки єдиним буде народ і настільки успішною буде діяльність цього представницького органу », - підкреслив глава Меджлісу.

Другим за значенням він вважає майбутні в жовтні вибори до Верховної Ради Україні. «Якщо ми зуміємо забезпечити активну участь наших співвітчизників у виборах, доб'ємося того, що всі голоси будуть віддані за кандидатів, рекомендованих Курултаєм, то продемонструємо політичну міць і єдність нашого народу», - впевнений М. Джемільов.

Третьою важливою подією він назвав плановане проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу. За даними М. Джемільова, голови дипломатичних місій і представників міжнародних організацій, акредитованих в Україні «підтримали ініціативу проведення такого форуму і запевнили про допомогу зі свого боку». «Ми бачимо і розуміємо, що Україні не має достатніх можливостей у вирішенні цієї проблеми», - поскаржився він.

Як повідомлялося раніше, у цьому році планується проведення Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримських татар, конкретна дата проведення форуму знаходиться на стадії узгодження.

У серпні 2010 року делегати Курултаю кримськотатарського народу ухвалили рішення підтримати ініціативу про необхідність скликання Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримських татар. Необхідність проведення такого форуму пояснювалася потребою «усунення руйнівних наслідків тотальної депортації кримськотатарського народу й десятиліть його насильницького утримання у місцях висилки».

За матеріалами е-Крим

Посилання на тему:

Рада Європи вивчає дотримання в Україні прав раніше депортованих кримських татар

Меджліс скаржиться на припинення діалогу між владою і кримськими татарами

Експерт оголосив, що ООН визнала безправ'я кримських татар в Україні

В парламенті Туреччини виявилося більше кримських татар, ніж у Верховній Раді України

Радмін і Меджліс об'єднують зусилля у вирішенні проблем репатріантів

Меджліс не братиме участь у Раді представників кримськотатарського народу, поки її членів призначатимуть «зверху»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.