Місце будівництва Соборної мечеті повинна визначити сімферопольська влада, – кримський прем'єр

Місце будівництва Соборної мечеті повинна визначити сімферопольська влада, – кримський прем'єр
18.06.2010
Оцініть статтю: 
(231 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Василь Джарти заявив, що місце будівництва у Сімферополі Соборної мечеті повинна визначити місцева влада. Про це кримський прем'єр заявив журналістам у Сімферополі 17 червня.

Голова Радміну нагадав, що Президент Віктор Янукович видав указ, згідно з яким владі доручено сприяти у вирішенні проблеми будівництва Соборної мечеті у кримській столиці.

«Мій особистий погляд на цю проблему — мечеть у місті повинна бути», — сказав Василь Джарти.

При цьому він підкреслив, що у функції голови кримського уряду не входить вирішення цього питання.

«Ви зрозумійте, я не хочу підміняти сьогодні роботу міського голови Сімферополя, міських депутатів, їхні функції і повноваження <...>. Згідно з указом Президента, потрібно створити умови, щоб дана мечеть була. Міська влада в рамках закону про місцеве управління просто визначає місце, де вона повинна бути», — додав Василь Джарти.

Нагадаємо, в 2004 році сесією Сімферопольської міськради було ухвалено рішення про узгодження Духовному управлінню мусульман Криму місця розташування і розмірів земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті в районі вулиці Ялтинської, 22. Проте пізніше депутати відмовили у відведенні земельної ділянки за вказаною адресою. У 2008 році вони погодили місце розташування мечеті на ділянці по вулиці Луговій, 6, а в лютому того ж року Сімферопольська міськрада визнала земельну ділянку в районі вул. Ялтинської, 22 і прилеглу до нього зону лісопарковою.

Недавно Господарський суд АРК у повному обсязі задовольнив позовну заяву Духовного управління мусульман Криму, у якій вимагалося дати дозвіл на будівництво Соборної мечеті по вулиці Ялтинській, 22.

Мер Сімферополя Геннадій Бабенко невдовзі після постанови суду визнав, що рішення міськради про відмову ДУМК у виділенні землі на вулиці Ялтинській і надання альтернативної ділянки в іншій частині міста було неправомірним. Тоді він заявив журналістам, що Сімферопольська влада виконає рішення Господарського суду АРК.

Проте днями, всупереч своїй обіцянці, Геннадій Бабенко подав апеляційну скаргу. З цього приводу голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов заявив, що мер Сімферополя в черговий раз намагається затягнути це питання.

Зі свого боку, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров неодноразово заявляв, що місцева влада навмисне затягує рішення питання щодо будівництва мечеті у Сімферополі.

За матеріалами «Новини Криму»

Посилання на тему:

Новини

Мер Сімферополя знову затягує питання будівництва Соборної мечеті

Будівництво Соборної мечеті у Сімферополі повинне уже початися, – голова Ради міністрів АРК

Радмін допоможе Сімферопольській міськраді в оформленні документів на будівництво Соборної мечеті

Міськрада Сімферополя виділила ділянку під Соборну мечеть з порушенням Водного кодексу України

В.Янукович сприяє вирішенню питання будівництва Соборної мечеті

Міськрада Сімферополя відступилася у питанні виділення землі під будівництво Соборної мечеті

Суд задовольнив позов щодо Соборної мечеті в повному обсязі

Статті

Рішення влади щодо Соборної мечеті в Криму є тестом на справедливість - Рефат Чубаров

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.