Мустафа Джемільов побоюється провокацій між татарами й росіянами

Мустафа Джемільов побоюється провокацій між татарами й росіянами
07.04.2010
Оцініть статтю: 
(181 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Лідер кримськотатарського Меджлісу Мустафа Джемільов заявив, що в Криму справді є потужні сепаратисти, але ті, що заявляють себе як «проросійські сили».

«На сьогоднішній день сепаратисти дійсно є в Криму. Вони потужні, їх підгодовують із закордону», - розповів Джемільов в інтерв'ю For-Um.

«Їх (сепаратистів) підгодовують політичні сили нашого найближчого сусіда. Більше того, вони цього зовсім не приховують, і у відкритій пресі заявляють, що Крим - це частина Росії. Причому про це заявляють високопоставлені російські чиновники на зразок Лужкова й Затуліна. Вони прямо говорять, що однаково колись Крим повернеться «у лоно матінки Росії». А от чи можуть вони піти на терористичні кроки? Думаю, що тут усе буде залежати від того, яку команду одержать, оскільки самі вони навряд чи підуть на такі речі», - заявив лідер Меджлісу.

«Але, швидше за все, потрібно побоюватися провокацій з їх боку. У першу чергу варто побоюватися провокування конфліктів між проросійськими силами і кримськими татарами. Це не виключено. А далі, якщо буде розвиватися конфлікт, зв'язаний, скажімо, із застосуванням зброї - тоді, звичайно, нічого виключати не можна», - сказав Джемільов.

Він також не виключає появи якихось провокаторів із числа кримських татар, але підкреслює, що конфлікти, пов'язані із кровопролиттям можуть бути тільки, якщо їх спровокують ззовні. «Кримські татари вже протягом півстоліття суворо дотримуються принципу незастосування сили. Національний рух Криму зробить все можливе для того, щоб сценарій із кровопролиттям не був втілений у життя. Але, як говориться, не все нам підконтрольне», - відзначив Джемільов.

Баз для підготовки бойовиків у Криму не має

Лідер Меджлісу також прокоментував заяви народного депутата України від КПУ Леоніда Грача про те, що в Криму, нібито, діють навчальні бази для підготовки бойовиків.

«Це абсурд. СБУ провела перевірку. Я пам'ятаю, кілька років тому СБУ зробила заяву, що там, де говорив Грач, дійсно виявлена якась група, ці люди поклоняються чи то сонцю, чи то місяцю. Це була якась релігійна секта. Це нічого спільного з терором не має», - сказав Джемільов.

«Одним словом, ніяких таких баз у Криму немає. У свій час заарештовували якесь угруповання, трьох-чотирьох чоловік, але це були повністю відірвані від реальності люди, без бази, без підтримки. Серед слов'янського населення таких угруповань у десятки разів більше. Але, коли раптом виникає мусульманське, кримсько-татарське прізвище, то починається, звичайно, ажіотаж», - наголосив лідер Меджлісу.

За матеріалами For-Um

Посилання на тему:

Новини

Кримські татари не несуть загрози для України, - Доній

У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта

Міжетнічні проблеми у Криму створюються штучно

Статті

Проросійські ЗМІ провокують татарофобські настрої в Криму

Росіян намагаються об'єднати за допомогою кримських татар

Татарське обличчя України

Iнший погляд на події в Криму

Рефат Чубаров: завдання людей, що сповідують Однобожжя, – жити у злагоді зі своєю совістю та зі своїми сусідами

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.