Російський учений: Потрібно створювати правдиву історію кримських татар

Російський учений: Потрібно створювати правдиву історію кримських татар
28.09.2011
Оцініть статтю: 
(136 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Потрібно прагнути створювати справжню, об'єктивну, правдиву історію кримських татар. Про це в інтерв'ю QHA сказав автор ряду робіт про історію Кримського ханства кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту сходознавства РАН, фонду Марджані Ілля Зайцев.

«Вивчення історії Криму, у тому числі Кримського ханства і кримських татар, дуже важливо не лише для Криму й України, а й для Росії, тому що протягом тривалого часу Кримське ханство було сусідом Російської держави й сусідом інших великих держав Східної Європи, таких як Велике князівство Литовське. Тому, безумовно, історія Криму дуже важливий момент в історії всього європейського регіону, в історії Польщі, України, Литви, Росії та інших країн, не кажучи вже про Османську Імперію, нинішню Туреччину», - сказав Зайцев.

Як зазначив історик, історія кримських татар вивчається не лише у перерахованих вище регіонах, а й у далекому зарубіжжі, зокрема, у США й Канаді, однак вона потребує більш якісного й поглибленого вивчання.

За словами вченого, однією з головних проблем на шляху вивчення історії Кримського ханства є нестача фахівців.

«Історія такого державного утворення, як Кримське ханство породила джерела на великій кількості мов: староосманській, кримськотатарській, російській, польській, мові фарсі. Це джерела різної якості й рівня, які дуже складно читати, тому одна з головних проблем підготовка фахівців належного рівня, які могли б володіти всіма цими навичками, читати документи на різних мовах і правильно їх інтерпретувати», - зазначив Ілля Зайцев.

Також історик підкреслив, що не менш важливим є пошук джерел, тому що досить довгий час, протягом Радянської влади, пошук практично не вівся.

Учений зауважив, що джерела із кримськотатарської історії існують у великій кількості бібліотек і архівів світу.

«Ми повинні прагнути до того, щоб джерела ці збирати, інтерпретувати, перекладати на відповідні мови, видавати, і, нарешті, на цій базі створювати справжню, об'єктивну не суперечливу, а правдиву історію кримських татар, оскільки найважливішим, напевно, етапом в історії кримських татар є епоха Кримського ханства, то безумовно й історію цього державного утворення», сказав Зайцев.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

У Бахчисараї розпочалася міжнародна конференція сходознавців

Сімферополю повернуть його скіфське та кримськотатарське коріння

Провідні сходознавці вивчать письмові джерела часів Кримського ханства

З'явилася книга про історію кримських татар від найдавніших часів до сьогодення

Татаро-монгольського іга не було, впевнені українські вчені і їх іноземні колеги

У Бахчисараї обговорили історичні зв'язки Кримського Ханства з Румунією

Щоденник останнього кримського хана зробив фурор у науковому співтоваристві

Статті

Мусульманська цивілізація Криму. Період Кримського ханату

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.