Суд відмовив кримській мусульманці у праві фотографуватися на паспорт у хіджабі

1
Cуд порахував, що права мусульманки не утискаються, а, отже, дівчата будуть вимушені і надалі фотографуватися без хіджаба
08.06.2010
Оцініть статтю: 
(594 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Окружний адмінсуд м. Києва відхилив позов мешканки Бахчисараю Сусанни Ісмаїлової, що вимагала від МВС дозволити їй сфотографуватися на паспорт у хіджабі, – головній хустці, носіння якої обов'язково для віруючих мусульманок.

За інформацією кримської газети «Відродження», судовий процес в Окружному адмінсуді Києва завершився минулої п'ятниці, 4 червня. За підсумками розгляду справи суд відмовився задовольнити позов кримчанки, за яким відповідачем виступало МВС України.

«Іншими словами, суд порахував, що права мусульманки не утискаються, а, отже, дівчата будуть вимушені і надалі фотографуватися без хіджаба», – пояснила газета.

«Трохи засмутилася, але не сумую, — розповіла «Сьогодні» Ісмаїлова. — Поки у мене залишається на руках недійсний паспорт, оскільки там немає другої фотографії після досягнення 25-річного віку, і через це я не можу навіть отримати грошову допомогу на своїх дітей. Але за міліційною «формою», все одно фотографуватися не буду — це суперечить моїм релігійним переконанням».

Адвокат дівчини Енвер Умеров сказав, що вже готує апеляцію: «Про це ми вже повідомили до суду телеграмою. Поки ж у нас на руках немає повного тексту рішення — нас сповістили тільки про відмову задовольнити позов, нібито права мусульманки не ущемляються. Цікаво, як вони мудруватимуть, щоб мотивувати свою відмову: адже за логікою виходить, що відомчий наказ вище закону. Ми боротимемося далі. Треба буде — дійдемо і до Європейського суду».

Відзначимо, що до позову Сусанни Ісмаїлової приєдналися сотні мусульманок з усієї України.

Як повідомлялося раніше, у своєму позові 25-річна Ісмаїлова вимагає визнати затверджений наказом МВС №600 від 15.06.2006 р. Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України таким, що суперечить ст. 3 закону «Про свободу совісті і релігійні організації», а також ст. 35 Конституцій, що гарантує громадянам можливість безперешкодно відправляти релігійні обряди. Саме на цей нормативний акт посилаються працівники паспортних столів, що відмовляють віруючим мусульманкам у праві сфотографуватися на паспорт у хіджабі.

Згідно діючого Порядку, фотографії, які подаються для оформлення паспорта, повинні бути виконані з одного негативу, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, і виготовлені на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кута.

У США, Російській Федерації і низці країн Європи аналогічні судові процеси завершилися на користь мусульман.

За матеріалами «Сьогодні»

Посилання на тему:

Новини

У Києві відбулося чергове слухання у справі про хіджаб

Кримські татари Києва закликали Муфтіят сприяти позитивному вирішенню питання про хіджаб

Відомчі документи МВС, які обмежують права віруючих, мають бути скасовані, - міністр юстиції

Мусульманка судиться за право сфотографуватися для паспорта у хіджабі

Статті

Чи несе хіджаб загрозу для України?

Судовий процес «хіджаб проти МВС»

Заборона фотографуватися на паспорт у хіджабі - порушення конституційного права мусульманки

А.Ісмаїлов: мусульманський одяг – це релігійний припис

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.