Україна й Туреччина на шляху до стратегічного партнерства

1
Давутоглу відзначив, що турецько-українське співробітництво базується на досить міцній основі і його країна має намір прикласти всі зусилля, щоб двосторонні відносини «вибудовувалися на довгостроковий період»
06.05.2010
Оцініть статтю: 
(425 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Офіційний візит міністра закордонних справ Туреччини Ахмета Давутоглу (Ahmet Davutoglu) в Україну, що почався 5 травня, дав новий імпульс розвитку турецько-українського співробітництва. Сторони підтвердили свій намір про створення міждержавної стратегічної ради високого рівня й домовилися найближчим часом активізувати переговори щодо підготовки угоди про формування зони вільної торгівлі між двома країнами.

В середу, 5 травня, у ході зустрічі з високим гостем, Президент України Віктор Янукович підтвердив, що наша країна підтримує пропозицію турецької сторони про створення стратегічної ради високого рівня між Україною й Туреччиною.

Пропозицію про створення стратегічної ради між двома країнами було висловлено прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Тайипом Ердоганом у квітні поточного року, на зустрічі з Віктором Януковичем під час його візиту у Вашингтон (США).

Янукович також відзначив постійний ріст інвестицій з боку Туреччини в українську економіку, який, за його словами, «ще далеко не вичерпаний». Обсяг товарообігу між Україною й Туреччиною можна довести до 10 мільярдів доларів США, сказав він.

Крім того, Президент підкреслив, що Україна зацікавлена в обміні досвідом з Туреччиною в питанні європейської інтеграції, торгово-економічній, енергетичній, транспортній, військово-технічній і науковій областях.

Подальшим розвитком двостороннього діалогу стала зустріч турецького міністра закордонних справ із прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, що відбулася того ж дня.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, у ході зустрічі Азаров і Давутоглу досягли домовленості про активізацію найближчим часом переговорів щодо підготовки угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною й Турецькою Республікою.

Зокрема, сторони домовилися про проведення чергового етапу переговірного процесу із цих питань під час засідання Змішаної міжурядової комісії з економічного співробітництва України й Туреччини, яке заплановано на 25 травня цього року.

При цьому міністр закордонних справ Туреччини запропонував разом з угодою про створення зони вільної торгівлі підписати договір про лібералізацію візового режиму між обома країнами. «Це дозволить нашим громадянам безперешкодно відвідувати Україну й Туреччину», - сказав він.

За словами Давутоглу, Турецька Республіка розглядає співробітництво з Україною комплексно: «Ми готові до будь-якого співробітництва з Україною - тут немає жодних лімітів. Ми хочемо розвивати відносини в економіці, політиці й культурі, оскільки неможливо мати прекрасні політичні відносини, не маючи гідних економічних і культурних».

Давутоглу відзначив, що турецько-українське співробітництво базується на досить міцній основі і його країна має намір прикласти всі зусилля, щоб двосторонні відносини «вибудовувалися на довгостроковий період».

Сьогодні, 6 травня, глава турецького зовнішньополітичного відомства перебуває з візитом у Криму, де він зустрінеться з керівництвом автономії й лідером кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемільовим.

За матеріалами ЗМІ

Посилання на тему:

Новини

Кримські татари зв'язують Туреччину й Україну

Віктор Янукович запросив прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана на інаугурацію

Туреччина й Україна спростять візовий режим

З Туреччиною та Ізраїлем може бути встановлений безвізовий режим

В Україні збудували мечеть на честь Сулеймана Великого і Роксолани

Статті

Пріоритети нової української влади: огляд перших кроків

Наріжний камінь добросусідських відносин українського і турецького народів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.