Український і турецький спікери розраховують на поглиблення співпраці

Український і турецький спікери розраховують на поглиблення співпраці
17.01.2011
Оцініть статтю: 
(261 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Спікери парламентів України і Туреччини розраховують на поглиблення двосторонньої співпраці на всіх рівнях. Про це йшлося на зустрічі Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з Головою Великих національних зборів Турецької Республіки Мехметом Алі Шахіном під час перебування українського спікера з триденним офіційним візитом у Туреччині, що розпочався у неділю, 16 січня.

Як повідомляє кореспондент «УКРІНФОРМ», Володимир Литвин зазначив, що Україна прагне, аби стратегічне партнерство з Туреччиною отримало практичне наповнення усіх напрямків. Спікер нагадав, що загальна кількість населення України і Туреччини становить понад 115 мільйонів людей. І без цих двох країн Європа не була б цілісною.

«Сподіваюся, що в нас вистачить терпіння, а в Європи - розуміння, щоб пройти цей шлях», - наголосив Володимир Литвин.

Голова Верховної Ради також висловив сподівання, що візит прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана «дасть можливість запустити новий механізм і напрямки стратегічної співпраці двох країн». Зокрема, для створення стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною.

«Україна – найважливіший партнер у регіоні»

У свою чергу, Голова Великих національних зборів Турецької Республіки Мехмет Алі Шахін зазначив, що офіційний візит Голови Верховної Ради України Володимира Литвина до Туреччини відіграє велику роль у розвитку відносин двох країн і, зокрема, в міжпарламентських зв'язках. При цьому він наголосив, що для Туреччини Україна є найважливішим партнером у регіоні, а тому Туреччина із зацікавленістю стежить за подіями в Україні.

Зокрема спікер турецького парламенту висловив задоволення тим, що в Україні нарешті забезпечено політичну стабільність після обрання в лютому 2010 року нового Президента Віктора Януковича та створення уряду під керівництвом Миколи Азарова.

М.А. Шахін також нагадав, що за 10 днів до України з офіційним візитом прибуде прем'єр-міністр Турецької республіки Реджеп Тайіп Ердоган. Буде підписано документ, яким встановлюватиметься стратегічна рада високого рівня між Україною і Туреччиною.

«Підписання цього серйозного і важливого документу є необхідним. Адже він значно розширить сфери нашого співробітництва», - наголосив Шахін.

Планується також підписати угоду про зону вільної торгівлі. Турецький політик переконаний, що це сприятиме збільшенню товарообігу та інвестицій.

Гуманітарна співпраця

У свою чергу Голова Верховної Ради України висловився за посилення співпраці в гуманітарній сфері і запропонував створити новий фільм про Роксолану, «постать - овіяну романтикою», «щоб додати історичної правди з обох сторін».

«Жодна нація не існуватиме, не опираючись на історію, на память, якщо хочете - на міфи», - сказав він.

Як повідомляє джерело, програмою офіційного візиту Володимира Литвина у Туреччину передбачено також зустрічі з Прем'єр-міністром Реджепом Тайіпом Ердоганом і Президентом країни Абдуллою Гюлем.

Крім того, 18 січня в Стамбулі Голова ВР планує зустрітися з Президентом ПАРЕ Мевлютом Чавушоглу і Генеральним секретарем ПАЧЕС Олексієм Кудрявцевим.

Візит В. Литвина до Туреччини передує відвідинами Києва прем'єр-міністром цієї країни Реджепом Тайіпом Ердоганом, який знаходитиметься в Україні з офіційним візитом 24-25 січня на офіційне запрошення Президента України Віктора Януковича.

За матеріалами «УКРІНФОРМ» і portal.rada.gov.ua

Посилання на тему:

Новини

Україну з офіційним візитом відвідає прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган

Туреччина чекає відповіді України щодо скасування віз

В Києві обговорили актуальні питання турецько-українських відносин

Прем'єр Туреччини: політпроцес в Україні проходить у рамках демократичних норм

Україна й Туреччина на шляху до стратегічного партнерства

Віктор Янукович запросив прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана на інаугурацію

Статті

Today's Zaman: Турецько-українські відносини мають увінчатися скасуванням віз

До нового рівня українсько-турецького співробітництва

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.