В ІКЦ м. Сімферополя обговорили досвід міжконфесійної злагоди

В ІКЦ м. Сімферополя обговорили досвід міжконфесійної злагоди
11.06.2010
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

9 червня 2010 року в стінах Ісламського культурного центру м. Сімферополя відбувся круглий стіл на тему «Досвід міжконфесійної злагоди у Криму». Організаторами заходу, присвяченого Дню науки, виступили Кримське відділення Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського Національній Академії наук України та Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд».

У засіданні круглого столу взяли участь професори і доценти Міжнародного слов'янського університету, Кримського юридичного інституту НЮА України ім. Ярослава Мудрого, Луганського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, Кримського інженерно-педагогічного університету, Кримського республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти, Кримського юридичного інституту Одеського державного університету внутрішніх справ.

Як повідомили «Іслам в Україні» у прес-службі ВАГО «Альраїд», вчені обговорили проблемні теми міжконфесійних відносин у Криму, вплив громадських організацій на міжконфесійні відносини, а також торкнулися історичних подій на Кримському півострові.

Із привітальними словами й поздоровленнями виступили перший заступник Постійного Представника Президента України в Криму Володимир Казарін та заступник голови Республіканського комітету АРК у справах релігій Айдер Булатов.

Голова ВАГО «Альраїд» Ісмаїл Кади ознайомив учасників круглого столу з багаторічним досвідом Асоціації у громадській роботі і міжконфесійній співпраці.

З доповіддю на тему «Конфесійна структура АР Крим і особливості міжконфесійних відносин» виступив кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Кримського відділення Інституту сходознавства НАН України Тур Віктор Григорович.

Деякі аспекти християнсько- мусульманського діалогу в сучасній Європі розкрив перед присутніми кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник відділу Азії й Африки Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» Швед Вячеслав Олександрович.

Остання доповідь була присвячена міжконфесійному діалогу як методу формування соціальної стабільності.

Крім того, перед присутніми виступив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Ісмагілов Сейран, який розповів про міжконфесійний аспект у пошуку самоідентичності української умми.

В цілому, програма наукового заходу вийшла вельми насиченою. За словами організаторів, за його підсумками передбачається видання збірки наукових статей.

На завершення зустрічі всім учасникам були вручені пам'ятні подарунки й організований святковий фуршет.

За матеріалами прес-служби ВАГО «Альраїд»

Посилання на тему:

В Сімферополі обговорять питання міжнаціональної злагоди на півострові

ОБСЄ завершує широкомасштабний проект, спрямований на гармонізацію міжетнічних відносин у Криму

У Сімферополі відбулася конференція, присвячена зародженню Ісламу в Криму

У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта

Діяльність закордонних організацій не веде до захоплення ісламу в Криму

Міжетнічні проблеми у Криму створюються штучно

Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.