Американський ескадрон смерті вбивав в Афганістані заради забави

У Кабулі громадянка України прийняла Іслам
1
Армія США не зробила нічого, щоб зупинити вбивства мирних людей.
1
21.09.2010
Оцініть статтю: 
(613 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В американській армії новий скандал: військовослужбовці одного з елітних підрозділів вбивали афганців «із спортивного інтересу», пише 20 вересня газета La Repubblica.

«Вони вбивали тільки тому, що це приносило їм задоволення. Вони знаходилися під впливом алкоголю й наркотиків. ... Вони загрожували й карали тих, у кого не вистачало духу брати участь у їх подвигах. Їх називали kill team - комендантська команда, ескадрон смерті. Ця жахлива історія трапилася на військовій базі в Афганістані, в 5-ій бойовій бригаді Stryker, 2-ій мотопіхотній дивізії. Іншими словами, ударній силі ІСАФ, що веде боротьбу з талібами. Це жменька кращих хлопців, які народилися в США і опинилися в Афганістані, щоб покінчити з талібами, що захищали вбивць з «Аль-Каїди». Проте команда сержанта Кельвіна Р. Гіббса перетворила цю війну на приватну історію. На абсурдну гру», - пише автор статті.

«Історія трималася у таємниці так довго, наскільки це виявилося можливим. В ісламському світі, який і без того перебуває у хвилюванні через погрози спалити Коран, що прозвучали з Америки, не вистачало лише цієї неймовірної історії вбивць заради розваги. Процес, який почнеться цієї осені на базі Lewis-McChord, Вашингтон, ризикує справити таке ж враження на американців, як і «Абу-Грейб». Головним чином тому, що історія, яку витягла на світ газета The Washington Post, свідчить про ще скандальніший факт: армія не зробила нічого, щоб зупинити ці вбивства, хоча була в курсі того, що відбувається. Солдат Адам Сі Уайнфілд розповів про те, що коїлося в його патрулі, своєму батькові, колишньому морському піхотинцеві. Потім визнання військовослужбовця опинилися на Facebook», - пише автор статті.

«Бідних афганців, убитих «заради спорту», щонайменше, троє. Але багато інших зазнали побиття. Солдат Адам, присутній при розправах, проінформував командування. Але ескадрон смерті не зупинявся. На команду смерті хтось знову заявив, анонімно. Тільки вслід за цим послідували арешти. Офіційних пояснень цим нападам немає. Але напередодні процесу, судячи з документів, спливає все та ж історія: ці солдати знаходилися під наркотичною дією гашишу й нудьги. Вони вбивали афганців заради спорту», - пише La Repubblica.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

США приховують правду про війну

Влада США стурбована можливим продовженням публікацій «афганського досьє»

Несекретні матеріали: сили коаліції програють війну в Афганістані

Афганська війна - війна з ісламом, вважає британський експерт

Сили НАТО вже не заперечують вбивства цивільних осіб в Афганістані

Окупаційні війська в Афганістані продовжують убивати мирних жителів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.