Американський імам закликав будувати мости між мусульманами і Заходом

1
«Моє завдання - поширювати гармонію і мир між Заходом і мусульманським світом», - імам Абду-Рауф.
09.02.2010
Оцініть статтю: 
(247 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Необхідно будувати мости між Заходом і мусульманським світом, вважає голова організації «Ініціатива Кордови» американський імам Фейсал Абдул-Рауф.

«Моє завдання - поширювати гармонію і мир між Заходом і мусульманським світом», - сказав імам Абду-Рауф в ексклюзивному інтерв'ю IslamOnline.net.

Імам заснував організацію у 2003 році для того, щоб спробувати боротися із взаємною недовірою цивілізацій. «Спочатку ми повинні з'ясувати джерела конфлікту між мусульманським світом і Заходом», - сказав він.

У рамках ініціативи був розроблений ряд політичних, релігійних і культурних проектів, завдяки яким організація намагається знайти відповіді на ці питання.

Члени «Ініціативи Кордови» мають намір домогтися перелому у відносинах мусульман і Заходу вже у найближче десятиліття, забезпечивши взаємне визнання і повагу, а також зниження існуючої напруженості.

Імам Абдул-Рауф - відома фігура в області побудови відносин між Заходом і мусульманами. У 1997 році за його участі було засноване Американське Товариство Розвитку Мусульман (ASMA), яке стало першою мусульманською організацією, що поставила перед собою завдання зближення мусульман і немусульман Америки за рахунок реалізації проектів у галузі освіти, політики і культури. Також імам Абдул-Рауф є автором книг про іслам і його місце у сучасному західному суспільстві.

Підтримка

Зараз імам здійснює фінансовану Держдепартаментом поїздку для наведення мостів між цивілізаціям.

Імам переконаний, що його завдання занадто велике, щоб його можна було виконати силами однієї людини або організації. Він говорить, що потребує допомоги ЗМІ і при цьому високо оцінює позицію американської влади, що забезпечила підтримку його організації. «Якби до нас не прислухалася влада, я б не зміг займатися тим, що роблю зараз», - сказав він.

Імам вважає, що його близькі відносини з американським урядом не повинні кидати тінь на його ініціативу або нього самого в очах мусульман. «Мою організацію підтримує як Захід, так і мусульманський світ», - стверджує він.

Робота імама заслужила увагу влади багатьох країн, зокрема, Малайзії, Катару, Нідерландів, Великобританії.

Захист мусульман

Намагаючись налагодити зв'язки між мусульманським світом і Заходом, імам Абул-Рауф розробив проект будівництва у Нью-Йорку Ісламського центра, який буде обладнаний за останнім словом техніки.

На думку багатьох, американські мусульмани, яких налічується від шести до семи мільйонів, після терактів 11 вересня 2001 року відчувають на собі різні види дискримінації. Однак, очевидно, імам Абдул-Рауф із цим не погоджується: «Американська правова і політична системи повинні забезпечити дотримання прав особистості... Оскільки ми захищені, становище мусульман в Америці постійно поліпшується».

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

В Америці відкриваються безкоштовні мусульманські клініки для бідних

Мусульманська громада США шокована трагедією на базі Форт-Худ

Влада США побоюється спалаху насильства проти мусульман

Обама: США не воюють з мусульманським світом

Виходить енциклопедія Ісламу в США

Статті

Думки експертів: чи можливий діалог між ісламом і християнством?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.