Бельгійська вчителька домоглася права носити хіджаб

1
Вчителька понад два роки приходила в клас з покритою головою, але у вересні минулого року шкільне керівництво раптом вирішило їй це заборонити.
16.03.2010
Оцініть статтю: 
(206 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У судовому порядку довелося домагатися права носити хіджаб у класі вчительці математики однієї з муніципальних шкіл Бельгії. Минулого тижня апеляційний суд підтвердив її право ходити на роботу в хустці, скасувавши рішення, прийняте судом нижчої інстанції.

Вчителька, ім'я якої бельгійські ЗМІ не називають, понад два роки приходила в клас з покритою головою, але у вересні минулого року шкільне керівництво раптом вирішило їй це заборонити.

Перша спроба викладача скасувати дискримінаційне рішення не увінчалася успіхом - суд міста Шарлеруа встав на бік навчального закладу, пригадавши указ про «нейтралітет» державної системи шкільної освіти.

І тільки в апеляційному суді Монса вдалося домогтися справедливості, розповів в ефірі радіостанції RTBF адвокат потерпілої Жан-Клод Дерзель. Але зовсім не тому, що ця заборона є явним порушенням права на свободу вираження, що з таким завзяттям захищається європейською спільнотою, коли справа стосується, наприклад, карикатур на пророка або інших анти-ісламських витівок. Просто саме ця школа фінансується міською радою Шарлеруа, а не з державного бюджету, так що урядовий указ в даному випадку непридатний, пише «Times of India».

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Бельгія: жінка в хіджабі призначена в комісію з питань рівних прав

Німецький мусульманин відстояв у суді право молитися на перервах у школі

Казахський мусульманин відстояв у суді право носити бороду

Суд не задовольнив позов російської мусульманки, звільненої через хіджаб

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.