Червоний Хрест розслідує причини прояву вроджених дефектів в іракських дітей

1
«Із усіх регіонів, які є в Україні, я вважаю, що Криму треба було б приділяти більше уваги органам центральної влади», - Геннадій Москаль.
1
В 2004 році під час штурму Фаллуджі британські війська використали хімічну зброю, що призвела до каліцтв
1
1
12.05.2010
Оцініть статтю: 
(411 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міністерство оборони Великобританії, зіткнувшись із хвилею судових розглядів, початих іракськими родинами, звернулося до Червоного Хреста з проханням провести розслідування фактів прояву вроджених дефектів в іракських дітей. У 2004 році під час штурму Фаллуджі британські війська використали хімічну зброю, що призвела до каліцтв новонароджених.

Британська газета «The Independent» пише про стурбованість Великобританії з приводу звітів з Іраку, дані яких вказують на те, що за 7 років іракської війни число новонароджених з дефектами зросло.

«The Independent» також послалася на лист британського міністра з питань міжнародного розвитку Гарета Томаса, за словами якого уряд Великобританії у вересні минулого року закликав Міжнародний комітет Червоного Хреста провести розслідування і встановити факти стосовно піднятого питання.

Уроджені дефекти

За даними газети «The Independent» є докази, що свідчать про збільшення числа дітей з уродженими дефектами, сім’ї яких обвинувачують британський уряд у порушенні міжнародного права й здійсненні військових злочинів.

Усьому причиною - використання британськими й американськими військовими силами забороненої зброї. Адвокати постраждалих іракських родин направили в Міноборони Великобританії ряд листів з вимогами визнати її використання й розкрити інформацію про діяльність британської армії під час штурму Фаллуджі.

Газета цитує слова адвоката Філа Шайнера: «Почувши про цю проблему, уряд на всіх рівнях воліє ховати голову в пісок».

Мазін Юнус, іракський активіст, що проживає у Великобританії, говорить: «Я відвідав Фаллуджу за кілька тижнів до атаки і здивувався - більшість населення міста зовсім не збиралися залишати свої будинки». І додав: «У перші дні штурму в засобах масової інформації можна було побачити, як населені пункти піддаються бомбуванню білим фосфором, що не викликало жодного протесту з боку уряду Великобританії, чиї війська брали участь в атаці».

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

«Міжнародна Амністія» закликає до захисту цивільного населення Іраку

У Багдаді виявлено секретну військову в'язницю

В іракському місті Фаллуджа все більше дітей з вродженими вадами

Мусульманські вчені виступають за введення мусульманських миротворчих сил в Ірак

Четверта річниця вторгнення в Ірак була відзначена протестами у всьому світі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.