Друга ісламська конференція у Німеччині проходить на тлі критики

1
Керівник ансамблю традиційної кримськотатарської музики «Макам» Джеміль Кариков (Фото QHA)
1
За різними підрахунками, у Німеччині проживає від 3,8 до 4,2 мільйонів мусульман
1
1
18.05.2010
Оцініть статтю: 
(250 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

На другу зустріч влади Німеччини із представниками місцевої мусульманської громади зібралися 34 учасника по обидва боки, однак відсутність делегатів двох ісламських організацій викликала критику заходу.

Організована владою конференція розпочалася в понеділок, зібравши політиків і представників мусульманських меншин, які обговорять питання інтеграції, передає «Іслам для всіх» посилаючись на dw-world.de.

За різними підрахунками, у Німеччині проживає від 3,8 до 4,2 мільйонів мусульман, переважно, турецького походження. Німецьке громадянство має приблизно половина з них.

У заході беруть участь 17 представників держави і 17 мусульман - окремих осіб і делегатів мусульманських організацій. За стіл переговорів з урядом сіли лише дві із чотирьох найбільших мусульманських асоціацій: Турецький Ісламський Союз, Datib, та Союз Ісламських Культурних Центрів.

Центральна Рада Мусульман Німеччини (ZMD), що представляє об'єднання сунітських мечетей Німеччини, минулого тижня пообіцяла бойкотувати збори. Лідер організації Аксель Аюб Келер (Axel Ayyub Koehler) заявив, що дана конференції не допоможе «вирішити насущні соціальні проблеми, що існують серед мусульман, політиків і населення».

За його словами, на порядок денний зустрічі потрібно було винести питання ісламофобії й дискримінації мусульман.

«Просте чаювання»

За повідомленням міністерства внутрішніх справ, під час конференції будуть обговорюватися такі питання як гендерна рівність, боротьба з екстремізмом, введення уроків ісламу в державних загальноосвітніх школах.

У березні міністр внутрішніх справ Томас де Майціре (Thomas de Maiziere) повідомив, що на зустріч із владою не буде запрошена Ісламська Рада Німеччини, лідери якої перебувають під слідством у зв'язку з розтратами.

Вперше подібна зустріч із мусульманами відбулася в 2006 році, коли влада заговорила про діалог заради інтеграції. Однак, критики стверджують, що вона не принесла жодних змін у політику й не допомогла вирішити проблеми мусульман.

Співголова німецької партії «зелених» Чім Оздемір (Cem Oezdemir) у недільному інтерв'ю інформаційному агентству epd припустив, що захід ризикує перетворитися на «просте чаювання». Він підкреслив, що мусульманська громада повинна бути представлена у суспільстві поряд з іншими й одержати ті ж права та обов'язки, що й усі інші.

«Нам потрібний чіткий план з конкретними вимогами, яким повинна відповідати мусульманська організація для визнання її релігійним співтовариством», - сказав Оздемір.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Німецькі мусульмани відмовилися від консультацій з урядом ФРН

Уряд ФРН збирається реструктуризувати Ісламську конференцію країни

Статті

Страхи німців перед мусульманським засиллям ірраціональні - Deutsche Welle

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.