Ісламське мікрофінансування – реальний спосіб боротьби з убогістю

1
Зараз спеціальні програми мікрокредитування пропонують різні ісламські банки та фінансові установи всього світу
27.02.2012
Оцініть статтю: 
(443 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Ісламські мікрофінанси набувають все більшої популярності як механізм боротьби з бідністю, особливо в тих країнах, що розвиваються.

Концепція мікрофінансування, згідно з ісламськими принципами, за своїм змістом є однією з форм соціально-відповідального інвестування, коли інвестори беруть участь лише в дозволених шаріатом проектах, які приносять користь всьому суспільству.

Ісламський механізм мікрокредитування пропонує безвідсотковий варіант надання невеликих позик незаможним і потребуючим, пише «Іслам для всіх» з посиланням на IINA.

Основним фінансовим інструментом ґалузі є кард-хасан, коли позикодавець добровільно надає засоби, а позичальник повинен повернути рівно стільки, скільки він зайняв, без відсотків і додаткових виплат.

Тим часом, як у світі (як і раніше) залишається відкритою проблема бідності, подібне безвідсоткове мікрокредитування – кращий спосіб забезпечити бідних грошима і допомогти відновити економіку країни.

Ісламські мікрофінанси дають інвесторові можливість брати участь у проектах, які можуть відіграти суттєву роль у боротьбі з убогістю в багатьох країнах світу.

Таким чином, ґалузь має потенціал стати основним чинником забезпечення фінансової стабільності мільйонів знедолених людей.

Зараз спеціальні програми мікрокредитування пропонують різні ісламські банки і фінансові установи всього світу.

Так, близькосхідна Компанія суспільних програм Абдул-Латіфа Джаміля (ALJCSP), за допомогою угод на зразок кард-хасан, надає фінансову підтримку малозабезпеченим жінкам з ОАЕ і розширює їх можливості щодо відкриття власної справи.

Сомалі

Експерти вважають, що на сьогодні особливо актуальним було б ісламське мікрокредитування в Сомалі, де, за даними ООН, 3,7 мільйони осіб страждають від голоду й бідності в результаті найсерйознішої посухи за останні 20 років.

На думку експертів, якби сомалійці мали доступ до фінансових послуг на зразок ісламського мікрокредитування, вони могли б повернути економіку до нормального русла. На жаль, пропозицій фінансових послуг для боротьби з бідністю в Східній Африці або недостатньо, або вони є малодоступними.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

У Нігерії відкрито перший ісламський банк мікрофінансів

Великі банки Європи об'єдналися для реалізації програми ісламського мікрофінансування

В арабських країнах будуть відкриті банки для бідних

Статті

Корпоративна соціальна відповідальність та ісламські фінансові інститути

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.