Ісламські мікрофінанси набувають все більшої популярності як механізм боротьби з бідністю, особливо в тих країнах, що розвиваються.
Концепція мікрофінансування, згідно з ісламськими принципами, за своїм змістом є однією з форм соціально-відповідального інвестування, коли інвестори беруть участь лише в дозволених шаріатом проектах, які приносять користь всьому суспільству.
Ісламський механізм мікрокредитування пропонує безвідсотковий варіант надання невеликих позик незаможним і потребуючим, пише «Іслам для всіх» з посиланням на IINA.
Основним фінансовим інструментом ґалузі є кард-хасан, коли позикодавець добровільно надає засоби, а позичальник повинен повернути рівно стільки, скільки він зайняв, без відсотків і додаткових виплат.
Тим часом, як у світі (як і раніше) залишається відкритою проблема бідності, подібне безвідсоткове мікрокредитування – кращий спосіб забезпечити бідних грошима і допомогти відновити економіку країни.
Ісламські мікрофінанси дають інвесторові можливість брати участь у проектах, які можуть відіграти суттєву роль у боротьбі з убогістю в багатьох країнах світу.
Таким чином, ґалузь має потенціал стати основним чинником забезпечення фінансової стабільності мільйонів знедолених людей.
Зараз спеціальні програми мікрокредитування пропонують різні ісламські банки і фінансові установи всього світу.
Так, близькосхідна Компанія суспільних програм Абдул-Латіфа Джаміля (ALJCSP), за допомогою угод на зразок кард-хасан, надає фінансову підтримку малозабезпеченим жінкам з ОАЕ і розширює їх можливості щодо відкриття власної справи.
Сомалі
Експерти вважають, що на сьогодні особливо актуальним було б ісламське мікрокредитування в Сомалі, де, за даними ООН, 3,7 мільйони осіб страждають від голоду й бідності в результаті найсерйознішої посухи за останні 20 років.
На думку експертів, якби сомалійці мали доступ до фінансових послуг на зразок ісламського мікрокредитування, вони могли б повернути економіку до нормального русла. На жаль, пропозицій фінансових послуг для боротьби з бідністю в Східній Африці або недостатньо, або вони є малодоступними.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Новини
У Нігерії відкрито перший ісламський банк мікрофінансів
Великі банки Європи об'єдналися для реалізації програми ісламського мікрофінансування
В арабських країнах будуть відкриті банки для бідних
Статті
Корпоративна соціальна відповідальність та ісламські фінансові інститути