Східний Туркестан - «забута Палестина»

1
Пікетники відзначають, що мають намір стояти до прийняття Кабміном рішення щодо земельного питання у Криму, і не підуть ні на які вмовляння уряду зняти пікет
1
Китайська влада змінила назву регіону в 1995 році, так на карті з'явився Сіньцзян-Уйгурський автономний район.
1
1
26.03.2010
Оцініть статтю: 
(370 оцінки)
Теги: 
oksana
Зображення користувача oksana.

Учасники великого міжнародного симпозіуму, який відбувся минулими вихідними у Стамбулі, обговорили ситуацію, що склалася в китайській провінції Сіньцзян, де живуть мусульмани-уйгури. Вони закликали владу Китаю відкрити світові Східний Туркестан (Сіньцзян) і припинити порушення прав людини в цьому регіоні.

Симпозіум відкрив голова турецького фонду IHH Булент Йілдірім, який пояснив, що мета заходу - визнати факти порушень прав людини і переслідувань уйругів впродовж минулих 60 років.

Представник правлячої Партії справедливості і розвитку (АК) Хусну Туна і голова стамбульського осередку Партії «Саадет» Ерол Ердоган сказали про різні способи впливу на владу Китаю з метою припинення порушень прав людини.

У своєму виступі професор Алімкан Інайет вказав, що гоніння тюркомовних уйгурів тривають, зокрема, державою проводиться послідовна політика міграції, спрямована на зменшення чисельності громади.

«Китайські комуністи в Східному Туркестані» продовжують переселяти народ в інші регіони, обмежувати свободу віросповідання уйгурів і використання їх мови у сфері освіти, обмежують народжуваність», сказав він.

Нагадавши, що регіон має багаті природні ресурси, професор Алімкан Інайет сказав, що Китай порушує право уйгурів на освіту, а система викладання побудована таким чином, щоб прискорювати процес асиміляції мусульманської меншини.

Незважаючи на те, що китайська конституція гарантує кожному громадянину право на власні релігійні переконання або атеїзм, уйгурам, що працюють на державній службі, не дозволяють здійснювати молитву та постувати.

«Забута Палестина»

Професор Аледдін Ялчінкая назвав Східний Туркестан - «забутою Палестиною».

Китайська влада змінила назву регіону в 1995 році, так на карті з'явився Сіньцзян-Уйгурський автономний район.

«У 1948 році, коли було проголошено утворення «ізраїльської держави», почалася окупація комуністами Східного Туркестану. Тому деякі автори і дослідники іноді називають Східний Туркестан «забутою Палестиною», сказав професор.

«У комуністичну епоху і після її закінчення влада Китаю проводила проти народу Східного Туркестану політику, яку можна охарактеризувати тільки як «геноцид».

Нещодавно уряд заговорив про «радикалізм і радикалів», а також «війну з сепаратизмом і тими, хто його пропагує». Таким чином, всі ісламські вчені, студенти, що вивчають релігійні науки, викладачі, імами, мусульмани, які хочуть носити ісламський одяг або зробити хадж, вважаються потенційною загрозою.

Піст, молитва в мечеті, викладання та вивчення ісламу заборонено. Китай застосовує проти уйгурів різні форми дискримінації», продовжив Ялчінкая.

Голова Асоціації солідарності зі Східним Туркестаном і віце-президент Світового конгресу уйгурів Сейіт Тумтурк розкритикував мовчання світової спільноти у відповідь на жорстоке вбивство уйгурів 26 червня 2009 року в столиці провінції Сіньцзян Урумчі.

Він також висловив подяку Туреччині на чолі з прем'єр-міністром Ердоганом, який «піддав Китай найбільш суворій критиці, назвавши різанину практично геноцидом».

Учасники симпозіуму з проблеми Східного Туркестану закликали владу Китаю відкрити регіон для світу і припинити порушення прав людини.

Вони зажадали від міжнародних організацій, таких як ООН, ЄС і ОІК, а також провідних світових держав «зіграти активну роль в негайному відновленні прав народу цього регіону і сказати рішуче «ні» несправедливому і тиранічному правлінню Східним Туркестаном.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

У відповідь на вимоги мітингуючих кримських татар, Посольство Китаю відмовчалося

У Києві проходить мітинг кримських татар на підтримку уйгур

Кримськотатарські організації вимагають від уряду України сприяти припиненню геноциду уйгурів

Статті

Насильницькі аборти. Влада Китаю примушує уйгурских жінок убивати своїх дітей

Історія, сучасність і майбутнє мусульман Китаю

Іслам у Піднебесній

Ребія Кадір: «Китайці також є жертвами жорстокого правління компартії Китаю»

«Guardian»: Іслам у Сіньцзяні здавна був конкурентом для Китаю

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.