У Великобританії видається фатва, що забороняє теракти смертників

1
Документ на 600 сторінках, написаний доктором Мухаммедом Тахір-уль-Кадрі - колишнім міністром Пакистану і другом Беназір Бхутто - оголошує теракти смертників і тероризм «повністю антиісламськими»
20.01.2010
Оцініть статтю: 
(257 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Одна з провідних мусульманських організацій Великобританії видала фатву проти здійснення терактів смертників і тероризму в цілому.

Суфійська організація з Лондона «Мінхадж-уль-Куран» (Minhaj-ul-Quran), яка консультує уряд з питань боротьби з радикалізацією мусульманської молоді, видає релігійний указ, що забороняє здійснення терактів смертниками та організацію вибухів.

Документ на 600 сторінках, написаний доктором Мухаммедом Тахір-уль-Кадрі - колишнім міністром Пакистану і другом Беназір Бхутто - оголошує теракти смертників і тероризм «повністю антиісламськими». Це один з найдетальніших документів такого роду, що коли-небудь видавалися у Великобританії.

Фатва, опублікована у Пакистані минулого місяця, посилаючись на Коран та інші ісламські тексти, вказує, що атаки проти невинного цивільного населення «повністю суперечать вченню ісламу, й іслам забороняє подібні акти, на якій би підставі і під яким би приводом вони не здійснювалися».

Експерти очікують, що видання фатви буде схвалено більшістю мусульман Великобританії, серед яких переважають вихідці з країн Південної Азії. Неправильне тлумачення вчення ісламу мусульманами часто грає на руку радикальним силам, які використовують омани для вербування терористів-смертників, передає «Іслам для всіх» з посиланням на islamineurope.blogspot.com.

«Екстремістські угруповання починають «промивання мізків» серед студентів британських університетів і, врешті-решт, переконують противитися інтеграції у британське суспільство», - сказав представник «Мінхадж-уль-Куран» Шахід Мурсалін.

Фатва, будучи «одним з найбільш всеосяжних вердиктів на дану тему в історії ісламу», дозволить боротися з вербуванням молодих мусульман екстремістами, додав він.

Видання фатви привітали багато мусульманських організацій країни. Інаят Бунглавала, колишній співробітник Мусульманської Ради Великобританії і засновник руху Muslims4UK, що протиставляється нещодавно забороненій радикальній групі Islam4UK, вважає, що видання фатви «є позитивним кроком». «Потрібно вітати все, що допомагає відволікти молодь від насильства і його проповідників», - стверджує мусульманський активіст.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Саудівський вчений заборонив мусульманам підтримувати “Аль-Каїду”

Всесвітній форум ісламських учених у Джакарті закликав до єдності й терпимості

«Ніхто з мусульман не брав участь у терактах у Пакистані»

Індійські мусульмани оголосили джихад тероризму

Улеми Алжиру винесли антитерористичну фатву

Статті

Коранічне тлумачення питань миру, ненасильства і міжнародної безпеки

Цілі і способи джигаду

Ознаки псевдоісламського екстремізму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.