В перший день Рамадану у Мецці провели випробування гігантського годинника

1
Найбільший у світі Королівський годинник, кожен з чотирьох циферблатів якого в шість разів перевищує у діаметрі лондонський «Бен Біг», був створений німецькою компанією Premiere Composite Technologies
13.08.2010
Оцініть статтю: 
(159 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Найбільший у світі Королівський годинник, кожен з чотирьох циферблатів якого в шість разів перевищує у діаметрі лондонський «Бен Біг», був створений німецькою компанією Premiere Composite Technologies.

В середу, 11 серпня, – перший день Рамадану – в Мецці був запущений величезний годинник, який, можливо, встановить новий стандарт часу, кинувши виклик традиційному відліку від грінвічського меридіана.

Найбільший у світі Королівський годинник, кожен із чотирьох циферблатів якого у шість разів перевищує у діаметрі лондонський «Бен Біг», був створений німецькою компанією Premiere Composite Technologies.

Він встановлений на верхівці хмарочоса, що знаходиться всього за п'ятдесят метрів від Великої мечеті Мекки.

Після закінчення тримісячних випробувань проект вступить в експлуатацію, повідомило офіційне інформаційне агентство Саудівської Аравії SPA.

Годинник з ім'ям Аллага на кожній з чотирьох сторін розташований на висоті 380 метрів і його можна буде побачити з відстані 17 кілометрів у нічний, і 11-12 кілометрів – у денний час.

В 577-метровій башті Королівського годинника крім обсерваторії й ісламського музею також розміститься розкішний 76-поверховий готель.

Новий світовий меридіан

Будівництвом гігантського годинника Саудівська Аравія створює ідеальну альтернативу грінвічському стандарту, вводячи поняття «мекканський час».

В 2008 році на конференції мусульманських вчених в Досі були представлені наукові аргументи того, що Мекка може стати істинним світовим меридіаном, бо це місто справді знаходиться у центрі світу.

Можливо, тепер мусульмани ставитимуть свій годинник, орієнтуючись на час на циферблаті годинника, встановленого на другій за висотою башті світу.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Ісламський час стане конкурентом Гринвічу

Мусульмани закликали замінити час за Гринвічем на час за Меккою

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.