Артур Абу Ібрагім: «Росія „визволяє“ мусульман України від мечетей»

Артур Абу Ібрагім: «Росія „визволяє“ мусульман України від мечетей»
Так виглядає табличка мечеті релігійної громади «Сунна» після російських обстрілів
02.08.2022
Оцініть статтю: 
(10 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Представник харківської мусульманської релігійної громади «Сунна» Артур Абу Ібрагім записав відеозвернення до російських мусульман і розповів про наслідки російського вторгнення в Харкові, зокрема про обстріл росіянами мечеті.

«Вітаю вас найвищим привітанням ісламу, побажанням миру! Моє звернення — до російських мусульман, моїх одновірців, і до всіх, до кого дійде це звернення. Звертаюсь до вас як громадянин України, як житель міста Харків, як проповідник, що закликає до цієї релігії в нашій країні понад 10 років. Хочу привернути вашу увагу до наслідків тієї війни, що її Російська Федерація розв’язала проти України та її народу, тієї найжорстокішої несправедливої війни, що ведеться з благословенням деяких муфтіїв, богословів, деяких авторитетних людей з-поміж мусульман у Російській Федерації, [до тієї війни], що вже забрала десятки тисяч життів мирних жителів. Зруйновані міста, житлові квартали, руйнації піддалися релігійні духовні об’єкти: церкви, мечеті, храми, цвинтарі», — каже Артур Абу Ібрагім, наводячи лише деякі приклади вандалізму росіян, зокрема обстріл російськими військовими мечеті та загибель 20 цивільних осіб, що в ній перебували 6 червня у Сєвєродонецьку. Також він нагадав про нещодавній обстріл х харківської мечеті, внаслідок якого загинули троє мирних жителів, у тому числі 13-річний підліток.

«Всевишній Аллаг каже в Корані: „Хто ж несправедливіший від того, хто забороняє згадувати ім’я Аллага у храмах Його, та ще й прагне зруйнувати їх?“ (2:114). У цьому аяті — відповідь стосовно цієї війни, про яку в Російській Федерації заявляють, як про „визвольну“. <…> Визволити можна тільки в тому випадку, якщо одна сторона вільніша за другу. А коли прав і свобод у того, хто нападає, менше за того, хто обороняється — це не визволення, а поневолення,  — наголошує Артур Абу Ібрагім. — <…> Я не буду вам розповідати про те, яке становище мусульман у Російській Федерації, про списки забороненої літератури, де є класична література ісламських наук, про те, яким гонінням піддаються автори та видавці цієї літератури… Хочу навести вам невеликий приклад, що в мільйонному місті Харкові мечетей більше, ніж в 20-мільйонній Москві. <…>

Хочу звернутися до мусульман Російської Федерації (з закликом. — Ред.) не брати участи та всіляко протистояти цій війні в Україні; роз’яснювати вашому оточенню, що в цій війні страждають мирні жителі, в тому числі ваші одновірці.  Хтось скаже, що моє звернення — це фейк та пропаганда, проте я присягаюся Всевишнім Аллагом, у Якого немає співтоваришів: все, що я вам кажу —  чистісінька правда.

І мусульмани України в цей тяжкий час стоять на боці України та її народу. Якби б ми чекали так званого визволення чи хотіли б жити в Росії, перебували під гнітом вигаданих „бандерівців“ чи „фашистів“ — ми б переселилися до вас у Росію, а не навпаки, коли тисячі мусульман з  Російської Федерації знаходять прихисток, знаходять притулок в Україні».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.