Іса Мунаєв − уособлення опору чеченського народу російським окупантам

Архів. Пам’яті Іси Мунаєва
Архів. Пам’яті Іси Мунаєва
Архів. Пам’яті Іси Мунаєва
Архів. Пам’яті Іси Мунаєва
Дніпропетровськ. Роковини з дня загибелі легендарного комбата Іси Мунаєва
Дніпропетровськ. Роковини з дня загибелі легендарного комбата Іси Мунаєва
Дніпропетровськ. Роковини з дня загибелі легендарного комбата Іси Мунаєва
02.02.2016
Оцініть статтю: 
(542 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

1 лютого Україна вшановувала пам’ять добровольця, командира міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва, що загинув торік під селом Чорнухине Попаснянського району Луганської області, Іси Мунаєва.

У день роковин у Дніпропетровську відбулись меморіальні заходи, про що повідомила прес-офіцер батальйону Аміна Окуєва.

− Росія спеціально засилала сюди (в Україну — ред.) своїх кадирівських прихвоснів, які хотіли посіяти ворожнечу між двома народами, що завжди були дружніми, − сказала в інтерв’ю ТСН Аміна Окуєва. — Він (Іса Мунаєв − ред.) не дозволив Путіну здійснити провокацію.

− У нього, крім досвіду, була дивовижна сила волі, − згадує Адам Осмаєв, нинішній очільник Міжнародного миротворчого батальйону. — Здатність запалювати в інших людях волю до боротьби у найскладніших умовах. І люди були готові йти за ним в будь-яке місце, найнебезпечніше, ризикувати життям…

Свого часу Іса Мунаєв сказав: «Будь-який ворог Російської Федерації автоматично мені друг! З мого народу Путін і його терористи, головорізи, убили 300 тисяч невинних людей: жінок, старих, 42 тисячі дітей. Ще близько 300 тисяч залишилися каліками на все життя. Це мільйонна нація. Розумієте? Як Путіна не вважати особистим ворогом? Він нищив не тільки мій народ − він забрав усе, що нам було дороге».

Нагадаємо кілька фактів з біографії Народного Героя України.

Мунаєв Іса Ах’ядович − бригадний генерал Збройних Сил Чеченської Республіки Ічкерія, народився 20 грудня 1966 року в м. Алхан-Кала, Ачхой-Мартановський району, Чечено-Інгушської АРСР.

Іса Мунаєв мав коротке, але яскраве й насичене життя. Він відслужив 2 роки строкової служби в Афганістані, отримав звання капітана ОМОНу, перебуваючи на службі в центральній Росії. Як тільки почалася Першаросійсько-чеченська війна, Іса склав з себе всі повноваження на службі і відправився на захист своєї Батьківщини. Йому відразу ж було присвоєно звання майора ЗС ЧРІ. Мунаєв був командиром 1-го штурмового батальйону імені Лемі Мунаева, мав звання полковника міліції. У міжвоєнні роки керував ОВС Заводського району. У 1999 році Асланом Масхадовим призначений на пост коменданта міста Джохара (колишнього Грозного).

Після початку Другої російсько-чеченської війни керував підготовкою до оборони Грозного. Завдяки вмілому керівництву, своєму досвіду та інтуїції Іса зберіг загін під час виходу з Грозного − втрати були мінімальні. Потім, в 2001 році, генерал Мунаєв був призначений командиром Південно-західного сектора оборони.

Після важкого поранення у 2007 році був вивезений з Чечні. Отримавши політичний притулок у Данії, Мунаєв вів активну громадсько-політичну діяльність з висвітлення військових злочинів Росії на Кавказі.

Коли стало зрозуміло, що на Україну напала Росія, і бойові дії будуть тільки розширюватися, Іса Мунаєв, що знаходиться на той момент в Данії, ухвалив рішення негайно сформувати загін добровольців і відправитися на допомогу нашому народу. Ось як говорив про це сам Іса в одному зі своїх інтерв’ю: «Після того, як Росія, порушуючи всі норми і принципи міжнародного права, віроломно вторглася на територію суверенної України, скориставшись її важким політичним та економічним становищем, наслідком чого була анексія території Криму, нами було вирішено сформувати Міжнародний миротворчий батальйон добровольців імені героя Кавказу Джохара Дудаєва». За весь час, з серпня 2014 року, протягом якого Іса Мунаєв активно допомагав українським військовим на передовій, серед його бійців не було втрат.

Указом № 1 від 4 червня 2015 р. нагороджений відзнакою «Народний Герой України» (посмертно).

Нагадаємо, Іса Мунаєв — не єдиний серед своїх одновірців, які, жертвуючи життям, здійснили неоціненний внесок в боротьбу за свободу та незалежність України. З іншими матеріалами на цю тему можна ознайомитися за посиланням.

У Дніпропетровську 1 лютого 2016 р. вшанували пам’ять Іси Мунаєва
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.