Окупанти знищили Золотий кабінет Ґерая в Ханському палаці

Окупанти знищили Золотий кабінет Ґерая в Ханському палаці
Демонтований дах та ансамбль кольорових вітражів Золотого кабінету
Окупанти знищили Золотий кабінет Ґерая в Ханському палаці
До і після російської «реставрації»
Окупанти знищили Золотий кабінет Ґерая в Ханському палаці
Окупанти знищили Золотий кабінет Ґерая в Ханському палаці
19.12.2022
Оцініть статтю: 
(46 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Російські окупанти далі нищать культуру та історичні пам’ятки кримськотатарського народу — культурної спадщини не тільки України, а й людства. Вандали під приводом «реставрації» демонтували дах та ансамбль кольорових вітражів Золотого кабінету в Ханському палаці в Бахчисараї.

«Ханський палац з пам’ятки архітектури перетворюється на новоділ», — пише в соцмережі «Фейсбук» колишня гендиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова

«Вчора отримала фото з Бахчисараю й досі не можу прийти до тями. Гнів та безсилля душать до болю в серці — це кінець… Вони знищили Золотий кабінет Крим-Ґерай-хана: демонтували(!) дах, вітражі…» — повідомляє вона.

На думку Ельміри Аблялімової, для порятунку історичної пам’ятки та щоб запобігти подальшому знищенню Хансараю, потрібні зусилля як державних інституцій, так і громадянського суспільства:

«1. Міністерство культури має зробити заяву. Якщо це важко, або не вистачає рук — зробімо це разом!
2. Національні комітети ICROM, ICOMOS, ICOM теж мають зробити спільну заяву про знищення пам’ятки. Вона має бути терміново надіслана в головні офіси ціх міжнародних організацій.
3. Далі йде взаємодія МЗС України з ЮНЕСКО та іншими важливими/впливовими структурами, в тому числі зі спецдоповідачами ООН та ін. Впевнена, вони знають, що робити, якщо отримають матеріали від МКІП.
4. Підготовка пропозицій про розширення санкційного списку.
5. Розумію про наднавантаження в органах слідства та прокуратури… але без них тут ніяк. Переводження в рамках національного законодавства та повідомлення в міжнародні судові органи — важливий етап.
6. Інформування на національному та міжнародному рівні про злочини проти культурної спадщини/культурних цінностей.

Зі свого боку також готуємо матеріали до певних міжнародних інституцій».

Тим часом перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова коментує свій допис у твіттері

«Російські терористи не вміють нічого іншого, крім вбивати, руйнувати все прекрасне, стирати національну пам'ять та ідентичність мого народу». 

Джапарова, як голова національної комісії України, закликала ЮНЕСКО належним чином відреагувати на злочини Росії проти культурної спадщини в окупованому Криму.

Сайт «Іслам в Україні» неодноразово розміщував матеріали стосовно варварського ставлення окупантів до Ханського палацу в Бахчисараї. Зокрема, йшлося про те, що горе-реставратори «добивають» Хансарай: цього разу постраждали стіни Свитського корпусу; що відвідувачі Бахчисарайського двору в жаху від його стану; повідомлялося й про те, що на минареті Хан Джамі утворилися тріщини.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.