Святині мають бути недоторканні! — українські муфтії висловили протест з приводу насильства проти мусульман у мечеті Аль-Акса

Святині мають бути недоторканні! — українські муфтії висловили протест з приводу насильства проти мусульман у мечеті Аль-Акса
14.05.2021
Оцініть статтю: 
(11 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Комплекс Аль-Акса в Єрусалимі, святе місце для мусульман і юдеїв, часто стає ареною протистояння між двома релігійними групами. У ніч на суботу (7–8 травня), коли тисячі палестинців зібралися в ньому на молитву в останню п’ятницю місяця Рамадан, тут знову спалахнули сутички. 

Уранці в понеділок, 10 травня, ізраїльські силовики штурмували комплекс Аль-Акса, вкотре обстрілявши мусульман гумовими кулями з металевим осердям, застосувавши сльозогінний газ і світлошумові гранати — постраждали сотні людей. Штурму передували кілька днів насильства у Єрусалимі після нападів ізраїльських силовиків на мусульман у мечеті Аль-Акса та на палестинців, що протестували проти виселення сімей з арабського кварталу Шейх Джаррах, як про це повідомляло «Радіо Свобода». Увечері 10 травня сутички відновилися.

Загострення ситуації навколо мечеті Аль-Акса у Східному Єрусалимі та дії ізраїльської поліції засудили Духовне управління мусульман України «Умма» та ДУМ Автономної Республіки Крим. 

Так, Саід Ісмагілов, муфтій ДУМУ «Умма», звертає увагу на те, що такі події відбуваються щороку, коли фанатично налаштовані ізраїльські радикали намагаються вдертися на територію третьої святині ісламу, мечеті Аль-Акса, відзначаючи таким чином «День Єрусалиму», проголошений після Шестиденної війни 1967 року.

«У ніч з 7 на 8 травня ізраїльські військові та поліцейські вломилися в мечеть Аль-Акса. Мусульман, що перебували в мечеті, обстріляли гумовими кулями з металевими сердечниками та світлошумовими гранатами під час молитви-таравіх. На цей момент постраждалих уже кількасот осіб. На території мечеті перебувають до 30 тисяч осіб, що відмовляються покинути культову споруду. Сутички тривають», — зазначає шейх Саід, що також розмістив у соцмережі «Фейсбук» відеозаписи фрагментів подій ранку 10 травня.

ДУМУ «Умма» висловило протест з приводу насильства в мечеті Аль-Акса у священний місяць Рамадан. 

«Ми засуджуємо будь-яке насильство, особливо якщо воно здійснюється військовою силою проти неозброєних людей. Зовсім неприйнятно те, що нападу піддається релігійна установа, а особливо неприйнятно — релігійна святиня. Закликаємо до припинення насильства та звільнення території мечеті, щоб мусульмани могли вільно продовжити релігійне служіння в місяць Рамадан», — сказано в заяві ДУМУ «Умма».

ДУМ АРК також висловило протест з приводу дій ізраїльської поліції, що обстріляла вірних під час таравіх-намазу в мусульманській святині: «Святині мають бути недоторканними!» — читаємо на сайті духовного управління.

Нагадаємо, 1967 року Ізраїль після перемоги в так званій Шестиденній війні проти Єгипту, Йорданії та Сирії, захопивши Синайський півострів, Сектор Гази, Західний берег річки Йордан, Голанські висоти та Східний Єрусалим, спершу не анексував останній, а лише адміністративно інтегрував, але згодом оголосив ціле місто своєю столицею. Міжнародна спільнота цього здебільшого не визнає. Палестинці вважають Східний Єрусалим за столицю своєї незалежної держави, яку прагнуть створити.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.