Вінничанки ініціюють запровадження і відзначення Всесвітнього дня української хустки

©️Сафія: Український весільний обряд «розплітання нареченої»
©️Сафія: Український весільний обряд «розплітання нареченої»
відкриті джерела: Поштова марка, випущена на честь української хустки
відкриті джерела: Поштова марка, випущена на честь української хустки
©️uamodna: Український весільний обряд «розплітання нареченої»
©️uamodna: Український весільний обряд «розплітання нареченої»
©️Сафія: Український весільний обряд «розплітання нареченої»
відкриті джерела: Поштова марка, випущена на честь української хустки
©️uamodna: Український весільний обряд «розплітання нареченої»
06.12.2019
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Нещодавно було ухвалено довгоочікуване для українських мусульманок рішення про дозвіл фотографуватися у головному уборі для документів, що посвідчують особу.

Відповідний наказ і супровідні документи підписали МВС і Держміграційна служба, які нарешті погодилися з тим, що жінки, які з релігійних мотивів покривають голову, мають право виглядати так і на фото у документах.

Але чи лише мусульманки, ортодоксальні юдейки чи християнські монахині не виходять на люди простоволосими? Ні, це не так. Адже ще донедавна (а в українських селах це збереглося й донині) з’явитися у публічному просторі з непокритою головою — було неприйнятним. Хоча за радянської влади з її войовничим атеізмом всіляко пропагувався образ «емансипованої» жінки, вільної від усіляких, як тоді вважалося, «мракобісних обмежень».

Сучасне українське суспільство починає розуміти цінність традицій, які віками формував народ, зокрема і значення традиційного національного одягу, який підкреслював статус людини, її повагу до релігійних приписів, а також був сигналом для оточуючих про морально-етичні засади особистості.

Доброю ознакою відродження інтересу і поваги до народних звичаїв є ініційоване вінничанами відзначення Всесвітнього дня Української Хустки.

Як повідомляє прес-служба Вінницької ОДА, у суботу, 7 грудня 2019 року, вінничан запрошують приєднатися до флешмобу «Зроби фото з хусткою».

Зазначається, що з ініціативою про впровадження і щорічного відзначення «Всесвітнього дня Української Хустки» виступили депутатки різних рівнів Вінниччини, а також народні обраниці, артистки театру і кіно, викладачки ВНЗ, представниці Клубу Успішних Жінок України.

Захід покликаний об’єднати жінок різного віку, національностей і соціального статусу у флешмобі «Зроби фото з хусткою», фінал якого заплановано на 7 грудня, коли учасниці презентуватимуть свої світлини.

Запровадження Всесвітнього Дня Української Хустки на державному рівні в ОДА обґрунтовують споконвічними традиціями, відповідно до яких українки покривали голову хусткою, яка вважалась оберегом, символізувала любов і свободу, вірність традиціям і патріотизм.

Тож започаткування свята Української Хустки сприятиме збереженню і відродженню українських традицій.

Урочистості і масштабний флешмоб, який має всі шанси потрапити до книги рекордів України як захід, який зібрав найбільшу кількість жінок у хустках, проводитимуться з 12:00 до 15:00 у Молодіжному центрі «Квадрат» (вул. Театральна, 15).

Організатори сподіваються, що Всесвітній день Української Хустки збере таку ж кількість прихильників, як і День Вишиванки і запрошують долучитись до заходу всіх охочих.

Нагадаємо, з давніх-давен українки дотримувалися суворих і чітких правил в одязі. Подекуди ці вимоги були набагато жорсткішими, ніж припис жінці-мусульманці одягатися скромно і покривати голову хусткою. І якщо в ісламі не існує примусу, то в Україні спрадавна вважалося, що вийти на люди, не покривши голову, — страшний гріх і ганьба для заміжньої жінки.

До того ж, якщо мусульманка вдома може не покривати голову хусткою, то в українських родинах жінка обов’язково мала покритися хусткою чи очіпком, повойником чи обрусом…

Більше про секрети «хіджаба» на український штиб і різновиди українських жіночих головних уборів читайте у статті Тетяни Євлоєвої «Секрети хіджаба по-слов’янськи».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.