Померла Іман Валерія Порохова — перекладачка смислів Корану російською мовою

Померла Іман Валерія Порохова — перекладачка смислів Корану російською мовою
Померла Іман Валерія Порохова — перекладачка смислів Корану російською мовою
03.09.2019
Оцініть статтю: 
(98 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Метою мого життя завжди було просвітництво. ЇЇ сповідуватиму до кінця життя. Я хочу, щоб люди перейнялися цією глибиною, мудрістю, повчальністю писання. Цьому я присвячувала попередні 20 років мого життя і буду присвячувати усі наступні — стільки, скільки мені господь дозволить прожити на цій землі», — ці слова перша у світі жінка-перекладачка смислів священного Корану російською мовою Валерія Іман Порохова трохи менше року тому виголосила під час зустрічі з інтелігенцією.

І ось 2 вересня 2019 року ми отримали сумну звістку — Валерія Порохова завершила свій земний шлях.

Про кончину Іман Валерії Порохової повідомив представник російського Фонду підтримки ісламської культури, науки і освіти Алі Вячеслав Полосін на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

«Пішла від нас Іман Валерія Порохова... Вона походить з російських дворян, її батьки були репресовані сталінським режимом. Народилася на засланні. Пройшла непростий життєвий шлях і прийшла до Ісламу. Вона не просто зробила переклад Корану російською мовою, вона показала красу Корану, красу Ісламу, показала закладені у релігії норми добра і гуманізму, забуті суспільством. Світла їй пам'ять! Хай пробачить Аллаг, превеликий Він і пресвятий, її гріхи й удостоїть Свого Раю! Похорон очікуються у середу», — пише Полосін.

Іман Валерія Михайлівна Порохова — російський професійний перекладач, мусульманський громадський діяч. Здобула популярність як автор смислового перекладу Корану російською мовою. Була дійсним членом Академії гуманітарних наук, Міжнародної академії інформатизації, Російської академії природничих наук (секція геополітики і безпеки), була членом правління Євразійської міжнародної академії культури. Президент міжнародного фонду «Міжконфесійна злагода і стабільність». Дідусь по матері Павло Костянтинович Порохов, бабуся — Олександра Леонардова, німецького походження, хрещена з лютеранства при вступі у шлюб з православним князем. Батько Михайло (1910 р.н.., Берлін), розстріляний у роки репресій. Мати — Порохова Наталя Павлівна, православна, народила Валерію на засланні. Повернулася, потім 30 років викладала у Московській медичній академії. Валерія Михайлівна закінчила Московський державний педагогічний інститут іноземних мов ім. Моріса Тореза (МДПІІМ), в історії якого першою захистила диплом іноземною мовою. Після цього протягом 18 років викладала у Московському інженерно-фізичному інституті. Одночасно навчалася й отримала диплом філософського факультету МДУ при Будинку Вчених. У 1975 році вийшла заміж за громадянина Сирії Мухаммада Саіда аль-Рошда, випускника факультету шаріату Дамаського університету, який тоді був студентом Московського автомеханічного інституту з подальшою аспірантурою у Московському інженерно-будівельному інституті. У 1985 році переїхала з Москви до Дамаска, де прийняла іслам й обрала ім'я Іман (араб. إيمان — Віра). Там вона почала роботу над перекладом Корану, завершивши її через 5 років. З 1991 року очолює раду московського ісламського просвітницького центру «Аль-Фуркан», генеральним директором якого є її чоловік. У 2000 році стала співголовою релігійної організації російських мусульман «Прямий шлях».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.