Прочанам, що здійснюють умру, оголошено тимчасову заборону в'їзду до Саудівської Аравії через коронавірус

© ️ AFP: За словами представника міністерства охорони здоров'я Саудівської Аравії, станом на 27.02.2020 р в королівстві немає підтверджених випадків коронавируса.
© ️ AFP: За словами представника міністерства охорони здоров'я Саудівської Аравії, станом на 27.02.2020 р в королівстві немає підтверджених випадків коронавируса.
29.02.2020
Оцініть статтю: 
(137 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Саудівська Аравія, намагаючись запобігти поширенню коронавірусу, тимчасово заборонила здійснення умри (щороку з цією метою королівство відвідують близько 7 млн прочан. — Ред.). Більшість іноземних прочан перед або після завершення ритуалів у Мецці зазвичай відвідують мечеть Пророка (мир йому і благословення) в Медині, що поки так само тимчасово заборонено.

Як пише видання Arab News, це один із запобіжних заходів, оголошених 27 лютого. Власникам туристичних віз із країн, де, як думають, існує особливо високий ризик поширення вірусу, також відмовлять у в'їзді.

Міністерство охорони здоров'я Саудівської Аравії ще раз заявило в четвер, що в королівстві «не було відомих випадків зараження».

Тим часом Організація ісламської співпраці заявила, що підтримує дії Саудівської Аравії щодо захисту прочан і туристів від коронавірусу.

Єгипетський «Дім фатв» (Дар аль-іфта) також заявив, що рішення Саудівської Аравії тимчасово припинити видачу віз для умри не суперечить шаріатові, бо цей захід рятує життя прочан.

Того ж дня Індонезія заявила, що попросила Саудівську Аравію дозволити своїм громадянам продовжити прощу після того, як сотні пасажирів опинилися в аеропорту Джакарти після оголошення про тимчасову заборону.

Пізніше авіакомпанія Дубая заявила, що не перевозитиме до Саудівської Аравії пасажирів із візами прочан і туристів із майже двох десятків країн, починаючи від четверга й до наступного повідомлення.

До того ж піддані королівства та громадяни держав Ради співпраці країн Затоки (РСЗ) не зможуть використовувати національне посвідчення особи для подорожей до королівства та виїзду з нього. Виняток — ​​саудівці, а також громадяни держав РСЗ, що перебувають у королівстві та бажають вернутися до своїх країн — за умови, що вони покинули чи в'їхали до королівства, використавши національне посвідчення особи.

Органи охорони здоров'я в пунктах в'їзду перевірятимуть, які країни мандрівники відвідували перед прибуттям до Саудівської Аравії, та вживатимуть потрібних заходів безпеки.

Саудівська влада підкреслює, що обмеження тимчасові та переглядатимуться. Вона знову заявила про підтримку та здійснення королівством міжнародних зусиль з обмеження поширення вірусу, а міністерство закордонних справ закликало громадян не відвідувати країни, що найбільше постраждали від коронавірусу.

Нещодавно з'ясували, що серед виявлених у Бахрейні та Кувейті інфікованих коронавірусом, семеро осіб — саудити. Міністерство охорони здоров'я Бахрейну в середу заявило, що в шести саудівських жінок аналіз підтвердив позитивний результат. Вони прибули до міжнародного аеропорту Бахрейну рейсом з Ірану. Загальне число підтверджених випадків захворювання в країні становить 26.

Кувейт також оголосив про перший випадок зараження вірусом громадянина Саудівської Аравії. Чоловіка, що прибув до країни з іранського міста Мешхед, помістили в карантин на 14 днів. Сьогодні в Кувейті зареєстровано 26 підтверджених випадків інфікування.

Міністерство охорони здоров'я Саудівської Аравії надає сусіднім арабським країнам консультації з боротьби з інфекційними захворюваннями, зокрема з коронавірусом, та щодо дій у надзвичайних ситуаціях.

Хані бін Абдул-Азіз Джохдар, заступник міністра охорони здоров'я королівства, заявив, що вони керуються величезним досвідом Саудівської Аравії щодо захисту здоров'я та безпеки прочан у сезон хаджу. Він очолював делегацію королівства на засіданні Виконавчого апарату Ради міністрів охорони здоров'я арабських країн у штаб-квартирі Ліги арабських держав у Каїрі.

Читайте за темою: Виступ Генерального директора ВООЗ на брифінгу, присвяченому спалаху COVID 19.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.