Мандрівники, які нещодавно побували в китайській провінції Сіньцзянь, повідомили нові деталі про утиски уйгурських мусульман з боку влади, пише Los Angeles Times.
У педагогічному коледжі міста Кашгар під час священного місяця Рамадан викладачі особисто супроводжували учнів у їдальню і стежили, щоб ті пообідали, адже політика навчального закладу передбачає, що студентам не можна постити.
Студенти розповіли, що в перший день свята Ід аль-Фітр відбувалися ще більш дивні речі - всі кафетерії та їдальні були закриті, а студентам заборонили покидати гуртожиток. На другий і третій день свята кафетерій усе ж відкрили, але студентів так і не випускали із території коледжу і не дали їм можливості зустріти свято зі своїми родинами або в мечетях.
Комуністична партія веліла власникам ресторанів і кав'ярень під час Рамадану працювати як завжди, навіть незважаючи на те, що шеф-кухарі та потенційні клієнти здебільшого постили. Якщо ресторан вдень не був відкритий, його могли оштрафувати на $ 780, що за мірками Сіньцзяня є дуже великою сумою.
Власники об'єктів громадського харчування виходили з ситуації по-своєму - тримали свої заклади відкритими з одним офіціантом у залі та готували лише одну страву на день.
За словами місцевого лікаря, який побажав залишитися невідомим, кухарі однієї з його улюблених кав'ярень в Рамадан вдень готували тільки рис, оскільки шеф-кухар все одно не міг куштувати страву через піст.
33-річний Турсун Гупур, виходець із Кашгара і нині житель Пекіна, розповів, що пересічні громадяни загалом можуть постити і молитися, але учням або співробітникам державних органів заборонено дотримуватися канонів релігії.
За матеріалами ansar.ru
Посилання на тему:
Новини
Кримськотатарська молодь провела акцію на підтримку уйгурського народу
Східний Туркестан - «забута Палестина»
У Києві проходить мітинг кримських татар на підтримку уйгур
Кримськотатарські організації вимагають від уряду України сприяти припиненню геноциду уйгурів
Меджліс закликав Китай вирішити конфлікт з уйгурами мирним шляхом
Статті
Насильницькі аборти. Влада Китаю примушує уйгурских жінок убивати своїх дітей
Ребія Кадір: «Китайці також є жертвами жорстокого правління компартії Китаю»
«Guardian»: Іслам у Сіньцзяні здавна був конкурентом для Китаю