Міліція спростувала повідомлення ЗМІ щодо міжнаціонального конфлікту у кримському селі

Міліція спростувала повідомлення ЗМІ щодо міжнаціонального конфлікту у кримському селі
20.06.2011
Оцініть статтю: 
(367 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Слідчі органи Головного управління МВС у Криму спростували інформацію, що з'явилася у ЗМІ, про так званий міжнаціональний конфлікт, який начебто виник в одному із сіл Карасубазарського району, де, як стверджувалося, група кримських татар намагалася зігнати з ділянки слов'янську сім'ю, вимагаючи безоплатно передати землю під будівництво мечеті.

За даними інформаційного агентства QHA, повідомлення розповсюдили проросійські ЗМІ, взявши за основу коментарі голови псевдо-козацької громади «Соболь» Віталія Храмова, відомого своїми антикримськотатарськими й антиісламськими настроями, та представника проросійської організації «Таврійський союз», кримського правозахисника Жана Запрути, та подали цей інцидент під соусом міжнаціональних розборок. Мова йде про конфліктну ситуацію, що склалася в селі Ен'і-Сала (Красноселівка).

Так, за версією проросійських ЗМІ, нібито група кримських татар на чолі з депутатом Судацької міськради Сервером Куршутовим намагалася зігнати з ділянки слов'янську родину, яка збиралася будувати житло. Причому від сім'ї зажадали безоплатно передати ділянку під будівництво мечеті, а після відмови почали надходити погрози, потім на ділянці було влаштовано погром, поламано будівлі, а також побито брата господині ділянки.

«Очевидне нагнітання ситуації»

У міліції вважають, що «в даній інформації простежується очевидне згущення фарб і нагнітання ситуації навколо конфлікту, бажання надати йому міжнаціонального забарвлення, а також присутні висловлювання, що дискредитують органи влади».

У зв'язку з цим міліція звернула увагу на те, що будівництво на земельній ділянці було розпочато незаконно, без дозвільних документів.

У ході конфлікту на ділянці 18 травня брат господині дійсно постраждав від дій невідомих йому осіб. За його словами, ці люди були нетверезими, причому «міркувати про те, якої національності невстановлені особи, у даний час неможливо».

Згідно з актом медичного огляду, чоловікові були заподіяні легкі тілесні ушкодження, що не призвели до короткочасного розладу здоров'я. Причому «про поломку під час конфлікту будь-яких споруд не може йтися, оскільки на момент інциденту на ділянці була лише так звана опалубка, ніяких будівель не було і у згадці».

Потім господиня ділянки звернулася до міліції з заявою, у якій висловила прохання не розглядати написані нею раніше заяви про інцидент і про те, що матеріальний збиток їй завдано не було, матеріальних претензій вона не має. Однак дії невстановлених осіб під час конфлікту кваліфікуються як хуліганські, тому міліція порушила кримінальну справу.

У міліції наголосили, що «ніякого міжнаціонального мотиву в даному правопорушення немає, наявні хуліганські дії».

За матеріалами QHA та «е-Крым»

Посилання на тему:

У Криму знову намагаються розпалити міжконфесійний конфлікт

ЗМІ роздувають «міжрелігійний конфлікт» із убивства дитини психічнохворим

«Кримські козаки» закликають до помсти

Мустафа Джемільов побоюється провокацій між татарами й росіянами

Проросійські ЗМІ провокують татарофобські настрої в Криму

У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта

Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта

Міжетнічні проблеми у Криму створюються штучно

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.