Заяви про активізацію радикалів у Криму - це намагання отримати дивіденди напередодні виборів, вважає Р. Чубаров

Ісламська релігія як фактор збереження етнічних рис при адаптації населення до умов великого поліетнічного індустріального міста (на прикладі Харкова 20-30-х рр. ХХ ст.)
Ісламська релігія як фактор збереження етнічних рис при адаптації населення до умов великого поліетнічного індустріального міста (на прикладі Харкова 20-30-х рр. ХХ ст.)
1
Бездіяльність кримської влади у вирішенні релігійних питань мусульман у Криму є «об'єктивною умовою для радикалізації частини віруючих», - Р. Чубаров.
Ісламська релігія як фактор збереження етнічних рис при адаптації населення до умов великого поліетнічного індустріального міста (на прикладі Харкова 20-30-х рр. ХХ ст.)
1
15.09.2009
Оцініть статтю: 
(265 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що певні політичні сили навмисно вживають дії, спрямовані на активізацію у Криму прихильників радикальних рухів, таких як «Хізб ут-Тахрір», щоб дезінтегрувати кримськотатарське співтовариство і стимулювати на півострові антимусульманські і антикримськотатарські настрої. Таку думку Р. Чубаров озвучив у коментарі інформагентству «Контекст-Крим».

При цьому політик відзначив, що така активізація «дивним чином» збігається із загостренням суспільно-політичної ситуації у Криму напередодні виборів.

На думку Р. Чубарова, таке загострення ситуації є наслідком скоординованих команд певних політичних сил, які хочуть за рахунок цього отримати політичні дивіденди.

«Я вже казав і сьогодні стверджую, що лідери таких радикальних організацій як «Хізб ут-Тахрір», і тим більше такої радикальної секти як «Такфір», ці лідери маніпульовані. Вони манипулюються як силами ззовні, так і можуть бути керовані певними політичними партіями всередині України», - заявив він.

Замголови Меджлісу також вважає, що бездіяльність кримської влади у вирішенні релігійних питань мусульман у Криму є «об'єктивною умовою для радикалізації частини віруючих». Так, для прикладу Р. Чубаров привів ситуацію із виділенням землі під будівництво Соборної мечеті у Сімферополі.

«Затягування протягом багатьох років рішення питання про будівництво мечеті вже сприймається багатьма мусульманами як свідоме. Така позиція влади свідчить не лише про явне ігнорування потреб громадян України - мусульман, але й про їхню явну протидію одному з віросповідань півострова», - відзначив він.

Чергова маніпуляція

Що стосується заяви Головного управління МВС України у Криму про те, що радикальна організація «Такфір» підготувала списки на фізичне знищення осіб, що перешкоджають поширенню її ідеології, у тому числі діячів, що користуються авторитетом серед кримськотатарського співтовариства, то замголови Меджлісу вважає, що заяви повинні бути підкріплені конкретними фактами, щоб до них не ставилися як до чергової провокації.

«Що стосується тверджень з приводу того, що лідерами організації «Такфір» оголошена священна війна - джихад, усім «невірним» і підготовлені списки, у які включені авторитетні серед кримськотатарського і мусульманського співтовариства люди, то це твердження, взагалі, дуже серйозне. Але воно обов'язково повинне бути підкріплене конкретними фактами, щоб не ставитися до нього, як до однієї із можливих маніпуляцій», - відзначив Р. Чубаров.

Він також заявив, що вважає за необхідне, щоб такі списки були обнародувані.

«Я б рішуче просив тих, хто встановив, що такі списки існують, щоб вони їх обнародували», - підкреслив замголови Меджлісу.

Як повідомлялося раніше, у Головному управлінні МВС України в Автономній Республіці Крим заявили, що бездіяльність кримської влади у питанні проникнення, організації і легалізації на півострові радикальних течій та організацій може привести до дестабілізації міжнаціонального миру у Криму.

За матеріалами ІА «Контекст-Крим»

Посилання на тему:

Новини

Кримська міліція вважає, що місцева влада не перешкоджає поширенню радикальних релігійних течій

Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»

Українська влада ігнорує проблему будівництва Соборної мечеті

Влада Сімферополя відтягує будівництво Соборної мечеті, - Р. Чубаров

У Рескомрелігій Криму вважають, що Хизб-ут-Тахрір проводить роботу серед випускників Азовського медресе

Невирішеність проблем кримських мусульман сприяє їх радикалізації, вважає експерт

Статті

Рефат Чубаров: завдання людей, що сповідують Однобожжя, – жити у злагоді зі своєю совістю та зі своїми сусідами

Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.