Дискримінація у Франції носить релігійний характер - соціологи

1
В іммігрантів-мусульман менше шансів отримати роботу у Франції і нижча зарплата.
06.04.2010
Оцініть статтю: 
(185 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Дискримінація, з якою так часто доводиться стикатися мусульманам у Франції, викликана виключно їх релігійною приналежністю, а зовсім не країною походження, стверджують автори проведеного нещодавно французько-американського дослідження.

У мусульман, що розсилають свої резюме у пошуках роботи, в 2,5 рази менше шансів бути запрошеними на співбесіду, ніж у їхніх співгромадян-християн. І навіть якщо їм все ж таки вдасться влаштуватися на роботу, зарплата у мусульман в середньому на 400 євро менша, ніж у християн, йдеться у дослідженні «Чи піддаються французькі мусульмани дискримінації у своїй країні?»

«Дискримінація, з якою стикаються шукачі-мусульмани на ринку праці в країні, безпосередньо впливає на їхній рівень життя», - роблять висновок соціологи. У своїй роботі вони вперше виділили іслам як основне джерело дискримінації на ринку праці, повідомляє Associated Press.

Дослідження проводили два професора Стенфордського університету - Девід Лайтан і Клер Адіда - та їхній колега з Сорбонни Марі-Анн Валфорт, у співпраці з Французько-американським фондом. Фінансову підтримку надав Фонд національної науки США.

Щоб визначити, чи піддаються французькі громадяни-мусульмани іноземного походження дискримінації за релігійною ознакою, вчені склали практично однакові резюме від імені двох незаміжніх 24-річних жінок із Сенегалу. Одна з претенденток - Мері - працювала до цього помічником бухгалтера у благодійній організації Secours Catholique («Католицька допомога»), а також мала досвід роботи волонтером з Французькими скаутами. У Хадіджі був такий же досвід бухгалтерської роботи, але тільки в організації Secours Islamique («Ісламська допомога»), і волонтерської роботи з Мусульманськими скаутами Франції. 21% отриманих Мері відгуків були позитивними, а у Хадіджі - лише 8%.

В ході іншого експерименту дослідники опитали 511 сімей сенегальського походження, і виявили, що мусульмани в середньому отримують на 400 євро в місяць менше.

При цьому в країні не припиняються дебати про те, як краще інтегрувати громадян іноземного походження, особливо іммігрантів-мусульман з колишніх французьких колоній у Північній Африці.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Расизм сьогодні загрожує насамперед мусульманам - експерт

В Європі спостерігається тривожне зростання дискримінації мусульман

Рівень расизму в ЄС «шокує», заявляє агентство з прав людини

Побутовий расизм як основа великої політики

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.