Європейські мусульмани створили власну правову раду

1
«Ізраїль», незважаючи на всі свої блискучі перемоги над арабськими арміями, не зміг зломити палестинський опір, не зміг зломити їхній дух, і здригнувся, втратив переможний ґрунт під ногами, втратив упевненість у собі.
1
Рада складається із чотирьох комітетів, які будуть займатися моніторингом порушень прав людини, вести просвітительську роботу у ЗМІ, підтримувати зв'язки із владою і вирішувати відповідні фінансові питання.
1
1
22.12.2009
Оцініть статтю: 
(594 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Мусульманські активісти з 26 європейських країн заснували першу правову раду, що буде просвіщати європейську мусульманську громаду щодо її прав, відслідковувати випадки ісламофобії і захищати права мусульман у європейських судах.

«Ми вважаємо, що європейські правозахисні організації роблять недостатньо для захисту прав мусульман», сказав директор Ісламського Центру Мілану й один із засновників нової організації Алі Абу Шваіма.

У зв'язку з цим мусульманські активісти вирішили заснувати власну організацію із захисту прав людини, яка братиме участь у боротьбі з будь-якими проявами дискримінації й расизму у європейському суспільстві.

Як передає «Іслам для всіх» з посиланням на «ІсламОнлайн», рада з прав мусульман Європи була створена 20 грудня у бельгійській столиці Брюссель з ініціативи мусульманських діячів з 26 європейських країн.

За словами Абу-Шваіма, Рада складається із чотирьох комітетів, які будуть займатися моніторингом порушень прав людини, вести просвітительську роботу у ЗМІ, підтримувати зв'язки із владою і вирішувати відповідні фінансові питання.

Зараз ведеться реєстрація Ради на території європейських країн. Устав організації повністю відповідає європейському законодавству, що дозволяє їй безперешкодно одержати офіційний статус асоціації.

Нова рада буде виконувати важливу і різнопланову роботу, служачи інтересам мусульман Європи, яких налічується майже 25 мільйонів.

«Рада буде вести просвітницько-правову роботу серед мусульман, розповідаючи їм про права, гарантовані конституціями і законами європейських країн», розповідає Абу-Шваіма. «Це дозволить перешкоджати будь-яким спробам крайніх правих сил позбавити мусульман їхніх законних прав», додав він.

Минулого тижня Інститут Відкритого Суспільства опублікував результати останнього дослідження, у якому говориться про зростання дискримінації мусульман у європейських суспільствах.

До тих же висновків дійшов Європейський Центр Моніторингу проблем расизму і ксенофобії, що повідомляє про глибоко вкорінені забобони і дискримінацію мусульман на ринку праці, у сфері освіти і житлових питань.

Адвокати й експерти в області права, що співробітничають із заснованою радою з прав мусульман зможуть представляти їхні інтереси у європейських судах.

«Ми маємо намір співробітничати з європейськими організаціями, особливо тими, куди люди можуть звернутися у випадках порушення їхніх прав у країнах проживання», повідомили засновники.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Рівень расизму в ЄС «шокує», заявляє агентство з прав людини

До 2050 року кожен п'ятий житель Європи буде мусульманином

Мусульмани України - активна частина європейської умми

Європейські мусульмани прийняли історичну хартію

Статті

Мусульмани в Україні: відродження у контексті євроінтеграції

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.