Конгресмени зажадали від Обами припинення ізраїльської блокади Сектора Газа

1
Автори послання закликали адміністрацію Обами використати дипломатичний тиск для того, щоб припинити «колективне покарання» жителів Гази
28.01.2010
Оцініть статтю: 
(299 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

П'ятдесят конгресменів направили американському президентові Бараку Обамі листа, закликавши його домогтися припинення ізраїльської блокади Сектора Газа, яка протягом кількох років несе страждання майже півтора мільйонам палестинцям.

У своєму листі вони висловили «глибоку стурбованість нинішньою кризою у Газі», у результаті якої у палестинців «виснажуються останні засоби для існування, рівень бідності досяг 70%, зросла залежність від непостійної гуманітарної допомоги, відбулося руйнування громадської інфраструктури, а також значно знизилася можливість доступу до основних споживчих послуг».

«Ізраїль» влаштував блокаду палестинського анклаву з тих пір, як його заклятий ворог палестинський рух ХАМАС переміг на виборах 2006 року, повідомляє «Іслам для всіх» з посиланням на «ІсламОнлайн».

«Ізраїль» блокує поставки гуманітарної допомоги у регіон, на що конгресмени також вказали у своєму листі.

На початку місяця організація «Міжнародна амністія» опублікувала доповідь, у якій говориться, що ізраїльська блокада «душить» цивільне населення Гази.

Лист членів конгресу, датований 21 січня, був написаний з ініціативи представника демократичної партії мусульманина Кейта Еллісона і його однопартійця конгресмена Джима Макдермотта.

Лист підписали 48 членів палати представників конгресу з 22 штатів, а також голови ряду релігійних організацій, у тому числі іудейських і християнських.

Дипломатія у гуманітарній сфері

Автори послання закликали адміністрацію Обами використати дипломатичний тиск для того, щоб припинити «колективне покарання» жителів Гази.

Конгресмени відзначили, що ситуація у Секторі Газа серйозно загострилася після ізраїльської операції «Литий свинець», під час якої загинули 1400 палестинців, було зруйновано 20 тисяч їхніх будинків.

Оскільки «Ізраїль» блокує поставки будівельних матеріалів, необхідних для відновлення зруйнованої інфраструктури, тисячі палестинців в умовах зими продовжують жити у наметових містечках.

Американські законодавці закликали Обаму допомогти жителям Гази у задоволенні їхніх елементарних потреб, таких як потреби у питній воді, продовольстві, медикаментах, системі каналізації і будматеріалах.

«Безперервні страждання жителів Гази висувають на перший план термінову необхідність досягнення вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту, - вважають конгресмени. - Ми просимо вас вжити тиск для того, щоб негайно полегшити долю громадян Гази, що є обов'язковою складовою вашої політики досягнення миру на Близькому Сході».

Вони стверджують, що сприяючи зняттю блокади, Обама доведе, що його адміністрація докладає щирих зусиль для забезпечення миру у регіоні.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

86 мусульманських вчених видали фатву проти будівництва Єгиптом «стіни смерті»

Діти Гази співають для Обами

Звіт «Міжнародної амністії»: Блокада Гази не пов'язана із захистом від ракет із сектора

«Ізраїль» втягує Газу у нову війну

МЗС Туреччини: Тель-Авів переходить всі межі

В Європі проводитиметься щорічний тиждень пам'яті палестинських борців проти окупації

Єгипет перешкоджає руху гуманітарного конвою, що направляється у Сектор Газа

Правозахисні організації стверджують, що світ зрадив Газу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.