Мусульманин з Гвінеї на карантині вдосконалює українську й закликає до українців до вивчення рідної мови

Мусульманин з Гвінеї на карантині вдосконалює українську й закликає до українців до вивчення рідної мови
Мусульманин з Гвінеї на карантині вдосконалює українську й закликає до українців до вивчення рідної мови
11.05.2020
Оцініть статтю: 
(12 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Студента-іноземця, мусульманина з Гвінеї на ім’я Ібрагім пандемія коронавірусної інфекції заскочила в Україні. Зараз він, як і всі жителі нашої країни, дотримується правил карантину. Але протиепідемічні обмеження з усією своєю незручністю не змогли зламати позитивний настрій хлопця — у карантині він угледів і певні можливості.

Ібрагім використав час вимушеного перебування в чотирьох стінах для вдосконалення української мови шляхом читання україномовних книжок.

На жаль, хлопцеві не вистачає мовної практики — його дещо дивує, що українці здебільшого спілкуються російською (яку він теж вивчив за час свого перебування в Україні).

У своєму відеозвернені, яке оприлюднило UNHCR Ukraine (Aгентство ООН у справах біженців в Україні) у соцмережі Фейсбук, Ібрагім закликає українців використовувати з користю час перебування в карантині й вивчити мову своєї країни.

«Всім привіт! — майже без акценту звертається до глядачів Ібрагім. — Сьогодні я вирішив розповісти про себе українською мовою. Щоб ви знали — українська — це міжнародна мова, це не тільки для українців! Мене звати Ібрагім, я приїхав до України три року тому, живу в Києві. Я взагалі працюю і вчусь, але зараз, на жаль, неможливо — ані працювати, ані вчитись через карантин. Я дуже люблю займатись боксом — це мій улюблений спорт. Але зараз нічого не можна — ні спорт, ні школа чи інститут, ні на роботу, нічого не можна. Тільки дома сиджу. Тому, щоби мені не було сумно, я вирішив читати українські книжки».

Хлопець вирішив удосконалити свої знання з української мови через відсутність мовної практики. Адже він добре розуміє мову, але розмовляти йому важко. Ібрагім пояснює це так: «… Я дуже гарно розумію, але розмовляти — дуже важко, і знаєте, чому? Бо мені немає з ким спілкуватися українською мовою — багато з вас розмовляють тільки російською…»

Юнак володіє французькою (рідна мова), англійською, яку вивчав у школі, а також російською й українською, які вивчав в Україні.

Ібрагім закликає українців читати українські книги і спілкуватися рідною мовою, щоб мінімізувати почуття пригніченості і психологічної напруги, які виникають в ізоляції під час карантину.

«Бережіть себе, бажаю вам здоров’я!» — побажав наостанок Ібрагім глядачам, попрощавшись з ними західноукраїнським діалектизмом «Па-па!».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.