Навчальний посібник «Історія Криму та кримськотатарського народу» вже доступний в е-версії двома мовами

Навчальний посібник «Історія Криму та кримськотатарського народу» вже доступний в е-версії двома мовами
Навчальний посібник «Історія Криму та кримськотатарського народу» вже доступний в е-версії двома мовами
01.12.2020
Оцініть статтю: 
(5 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Свого часу керівниця громадської організації «Кримськотатарський культурно-освітній центр «Qirim Ailesi. Кримська родина» Аніфе Куртсеітова і її однодумці-кримськотатарські активісти мріяли про те, щоб історія і культура кримськотатарського народу нарешті стали доступними для вивчення; щоб і школярі, і люди будь-якого віку мали можливість ознайомитися зі справжньою, не спотвореною історією Криму і кримськотатарського народу, могли вивчати культуру, мистецтво, особливості традицій і звичаїв киримли.

З цією метою було створено проєкт, спрямований на збереження культурно-історичної спадщини корінного народу України — кримських татар — насамперед серед дітей з кримськотатарських родин, які через об’єктивні причини не можуть реалізувати своє природне право на вивчення власної культури, мистецтва й історії.

Під час реалізації цього проєкту за підтримки «Українського культурного фонду» було створено освітню онлайн-платформу, понад півтора десятка відеороликів-лекцій, кілька дистанційних уроків освітнього курсу «Кримський татари. Історія. Культура. Мистецтво» і навчальний посібник «Історія Криму та кримськотатарського народу» (його перший наклад було презентовано 18 листопада 2020 року) .

Вихід друком посібника викликав неабияку цікавість, тож кількість охочих отримати книгу набагато перевищувала можливості видавця, тому було вирішено зробити електронну версію видання.

Тепер навчальний посібник доступний для завантаження як для україномовних користувачів, так і для тих, хто володіє кримськотатарською.

Україномовна версія посібника.

Посібник кримськотатарською мовою «Qırım ve qırımtatarlarnıñ tarihı».

Також сайт проєкту пропонує користувачам різноманітні майстер-класи, відеоуроки, лекції з історії і культури кримських татар, розповіді про визначні постаті тощо. Для цього потрібно перейти на вкладку «Корисні матеріали» за посиланням й обрати щось цікаве для себе.

Крім цього, на сайті є рубрика «Новини», де публікується актуальна інформація про події в житті організації «Кримська родина» й етапи реалізації проєкту.

Як зазначають автори проєкту «Освітній курс «Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво», з історією Криму були пов’язані численні квазіполітичні маніпуляції щодо інтерпретації подій у дусі російської імперії, нівеляції місця кримських татар у кримському історичному наративі.

Упродовж багатьох років відповідні міфи сприяли поширенню стереотипів, руйнували автентичну культуру, що призвело до маніпуляції суспільством й агресії з подальшою окупацією півострова Російською Федерацією.

Тож впровадження освітнього курсу не лише надасть можливість представникам кримськотатарського народу і суспільству нашої держави вивчити, дослідити культурні особливості кримських татар як народу України, а й сприятиме підвищенню рівня медіа свідомості; усуненню негативного впливу російських імперських міфів про історію і культуру Криму; включенню історії Криму в український культурний дискурс; розвитку інклюзивних процесів інтеграції кримських татар і становленню української історичної спадщини.

Нагадаємо, що в національній агенції «Укрінформ» під час пресконференції на тему: «Освітній курс «Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво». Результати проєкту» презентували перший адаптований для дітей навчальний посібник «Історія Криму і кримськотатарського народу», який відображає правдиву історію Криму і його корінного народу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.