Рішенням 9 конференції міністрів культури держав-членів Організації ісламської співпраці (ОІС) столицями ісламської культури 2020 року стали Бухара (Узбекистан), Каїр (Єгипет) і Бамако (Малі).
— Фактично Бухара вже кілька століть є столиця ісламської культури. Не дивно, що в мусульманському світі...
Муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов взяв участь у програмі «Що відбувається», яка вийшла в ефір «Чорноморської телерадіокомпанії» 12 квітня і була присвячена новій роботі відомого українського вченого Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність».
В Одесі та...
У давньоруському літописі «Повість временних літ» говориться, що в 1024 році, під час голоду, який охопив Північно-Східну Русь, жителі Суздаля купували хліб у мусульманській Волзькій Булгарії «и тако ожиша».
У середні віки в Європі, Росії і на Близькому Сході голод був не рідкістю. Під час Великого...
Кінець ХІV століття був ознаменований яскравою подією, яка значною мірою змінила хід історії Східної Європи. 12 серпня 1399 року в битві на річці Ворскла війська Золотої Орди розгромили армію великого литовського князя Вітовта, чим зупинили стрімке просування литовців на схід. Ця поразка дала...
Кандидат історичних наук, доцент кафедри мов і цивілізацій Близького і Середнього Сходу Київського національного лінгвістичного університету Наталія Пророченко взяла участь в міжнародному круглому столі «Депортований іслам», котрий відбувся в Києві і був присвячений 71-й річниці депортації...
Україна довгий час знаходилася на пограниччі християнської та ісламської цивілізацій, а українці безпосередньо контактували з представниками мусульманських народів, передусім кримськими татарами. Зрозуміло, ці контакти мали драматичний характер.
Кримські набіги на українські землі, в свідомості...
Ініціатива підвищить рівень знань про відносини Великобританії з народами Перської затоки за останні 200-300 років.
Катар і Великобританія запланували спільний масштабний культурний проект публікації в Інтернеті понад півмільйона рідкісних історичних документів і рукописів відомих арабо-...
У суботу, 10 березня 2012, в актовій залі Ісламського культурного центру міста Києва відбулася науково-освітня театралізована вистава «Золоте століття Ісламу» за мотивами короткометражного фильму-презентації...
Манускрипти арабських учених IX-X століть можуть надати цінну метеорологічну інформацію, за допомогою якої сьогодні можна відтворити картину клімату, яким він був тисячу років тому.
На підставі історичного порівняння вчені можуть простежити тенденції і контекст сучасних кліматичних змін, пише Zee...
Відкриваючи для себе невідому частину історії людства, каліфорнійські студенти стали частими відвідувачами виставки «1001 винахід», що розповідає про внесок ісламських вчених «золотого віку» ісламської цивілізації у світову науку.
«Ми розповідаємо нашій численній аудиторії, що коріння сучасної...
25 травня держсекретар США Хілларі Клінтон офіційно відкрила всесвітньо відому виставку, присвячену науковим досягненням ісламської цивілізації. З того дня виставка працює в Каліфорнійському центрі науки (California Science Center) в Лос-Анжелесі.
Експозицію, яку в минулому році побачили понад...