86 мусульманських вчених видали фатву проти будівництва Єгиптом «стіни смерті»

1
Голова Палестинської законодавчої ради, доктор Азіз Двейк, рішуче засудив дії єгипетського президента Хосні Мубарака з продовження будівництва залізної стіни на кордоні із Сектором Газа
27.01.2010
Оцініть статтю: 
(68 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В понеділок 86 мусульманських вчених видали фатву, що забороняє закриття контрольно- пропускного пункту «Рафах» і будівництво «сталевої стіни» на палестино-египетському кордоні, підкресливши, що раніше виданий вченими університету Аль-Азхар указ є релігійно недійсним.

В заяві для преси улеми сказали, що закриття Єгиптом КПП «Рафах» і будівництво «стіни смерті» на кордоні із Сектором Газа затягує петлю на шиї мусульманського арабського населення Гази, передає «Іслам для всіх» з посиланням на ПІЦ.

«Коли вчені Аль-Азхару видали незаконну фатву, вони фактично легалізували злочинне будівництво і пішли проти благородних релігійних ідей, тому що їхній указ не ґрунтується на законах ісламу», - відзначили вчені.

Ця фатва, на думку вчених, розходиться з ісламськими принципами і текстами, які зобов'язують підтримувати своїх братів на окупованих територіях.

Голова Палестинської законодавчої ради, доктор Азіз Двейк, рішуче засудив дії єгипетського президента Хосні Мубарака з продовження будівництва залізної стіни на кордоні із Сектором Газа.

Серед вчених, які видали фатву Салахуддін Султан, професор шаріатських наук у Каїрському університеті; Авада аль-Карні, вчений із Саудівської Аравії; д-р Ахмед аль-Расуні, експерт Міжнародної академії Ісламського фікху, а також ряд членів Міжнародного союзу мусульманських учених.

Раніше ісламський вчений і голова Міжнародної Федерації Улемів шейх Юсуф Аль-Карадаві видав фатву проти стіни на єгипетсько-палестинському кордоні, заявивши при цьому, що вона не є політично мотивованою.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Діти Гази співають для Обами

Звіт «Міжнародної амністії»: Блокада Гази не пов'язана із захистом від ракет із сектора

Палестинці на Західному березі ріки Йордан повстали проти імамів на захист Аль-Карадаві

В Європі проводитиметься щорічний тиждень пам'яті палестинських борців проти окупації

Єгипет перешкоджає руху гуманітарного конвою, що направляється у Сектор Газа

Правозахисні організації стверджують, що світ зрадив Газу

«Le Temps»: Палестинцям є за що ображатися на світ

Статті

Тарік Рамадан: Єгипет/Палестина - Стіна ганьби

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.