В Малайзії винайшли автомат для економного використання води під час омовіння

1
«Під час хаджу два мільйони чоловік використовують 50 мільйонів літрів води за день для вуду, - сказав представник фірми. - Ця машина зекономить 40 мільйонів літрів води на день».
03.02.2010
Оцініть статтю: 
(339 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Малайзійська компанія винайшла машину, яка допоможе мусульманам очиститися перед молитвою, економлячи воду. Сучасна машина обладнана автоматичними датчиками і резервуарами, які дозволяють контролювати використання води під час вуду - акту обмивання обличчя, рук і ніг перед молитвою.

Пристрій висотою 1,65 м програє записи аятів із Корану і використовує лише 1,3 л води. Зазвичай омовіння пов'язане з відкритими кранами протягом усього ритуалу, який може тривати кілька хвилин. Без вуду здійснення молитви заборонено.

У світі близько 1,7 млрд. мусульман, більшість яких живуть в Африці і на Близькому Сході, де малі запаси води. Винахідники розраховують, що багаті країни у цих двох регіонах закуплять машини, які надійдуть у продаж у найближчі півроку і коштуватимуть близько 4 500 доларів за штуку.

«Під час хаджу два мільйони чоловік використовують 50 мільйонів літрів води за день для вуду, - сказав представник фірми. - Ця машина зекономить 40 мільйонів літрів води на день».

Дубай уже виявив інтерес до продукту, плануючи закупити його для аеропорту, повідомляє «Іслам.ру» з посиланням на «LifeNews». Припускають, що машини також можуть бути встановлені у мечетях.

У мусульман Малайзії новий винахід викликає змішані почуття. «Ідея хороша, і машина побудована з урахуванням усіх канонів Ісламу, але вода у цій країні дешева, тому винахід тут не потрібний», - сказав офісний працівник.

Але туристи з сусіднього Сінгапуру, де дуже мало питної води, говорять, що машина сприятиме збереженню природних ресурсів.

За матеріалами Іслам.ру

Посилання на тему:

Новини

Ахмадінеджад: природу руйнують капіталізм і ліберальна економіка

Малайзійські імами проповідують «еко-іслам»

Статті

Екологія й ісламські цінності

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.