«Зелені» мусульмани Вашингтона ведуть просвітницьку роботу в галузі охорони природи

1
«Кількість злочинів на расовому ґрунті в Україні набагато менша, ніж у багатьох країнах Європи, однак кількість людей із ксенофобськими орієнтаціями значно більша», - до такого висновку дійшли у Київському міжнародному інституті соціології
1
Члени Організації Зелених мусульман облагороджують Вашингтонський парк
1
1
26.02.2010
Оцініть статтю: 
(342 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Рекордні снігопади в американській столиці викликали нову хвилю дебатів про глобальне потепління, одним з основних питань яких стала причетність людини до зміни клімату. Залишаючи дискусії вченим, мусульманські жителі околиць Вашингтона, небайдужі до екологічних проблем, вирішили, що найкращою мірою буде просування ідеї про управлінську роль людини в природі.

Вони вважають, що до мусульман і немусульман США важливо донести, що ісламу близьке таке поняття як охорона навколишнього середовища.

Організація Зелених мусульман у Вашингтоні була створена в жовтні 2007 року, і почалася з вегетаріанського іфтара, на який зібралася група друзів. У наступні місяці вони організували ще кілька таких вечерь, на яких побувало вже 150 чоловік.

Сьогодні організація є активною учасницею природоохоронного руху Вашингтона, пише «Іслам для всіх» з посиланням на america.gov.

«Зелені» мусульмани розуміють, що відповідальність за Землю не чужа ісламу, навпаки, вона міцно вкоренилася в мусульманській релігії», - говорить учасник організації Райан Стром.

Мусульманський природоохоронний рух тісно співпрацює з НДО Washington Parks and People, займаючись відновленням занедбаних парків та інших місць відпочинку під відкритим небом в столиці і передмістях. Крім того бере участь у природоохоронних заходах міжрелігійної організації Interfaith Power and Light.

У рамках своєї громади Зелені мусульмани також планують співпрацю з мечетями Вашингтона для поглиблення просвітницької роботи з мусульманами в таких питаннях як захист екології в аспекті ісламу і концепція людини-управителя природи.

«Зелені» мусульмани переконані, що свідомість в природоохоронних питаннях глибоко закладена у вченні ісламу, що підтверджується аятами Корану і рядками хадисів. Не випадково в Корані представлена концепція захисту природи, яка базується на таких поняттях як халіфат - управління та амана - довіра.

Бажання захистити природу завжди було притаманне мусульманам Америки.

Ще наприкінці 1960-х Сейєд Хоссейн Наср - нині професор ісламських наук в університеті Джорджа Вашингтона, написав книгу «Людина і природа: духовна криза сучасної людини». У ній він вивчив наслідки екологічної кризи і закликав до відновлення балансу між людиною і природою.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Мусульманський світ б'є на сполох з приводу зміни клімату

Екологія й ісламські цінності

Ахмадінеджад: природу руйнують капіталізм і ліберальна економіка

Малайзійські імами проповідують «еко-іслам»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.