Кримські татари обнесли парканом землю під мечеть у Сімферополі

1
Перший заступник Меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров, праворуч, несе цеглу на місці майбутнього будівництва Соборної мечеті. Фото УНІАН.
24.11.2008
Оцініть статтю: 
(169 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

B Сімферополі стартував третій етап акції кримських татар, які вимагають від Сімферопольської міської ради виділити ділянку площею 2,7 гектарів по вулиці Ялтинська, 22 для будівництва Соборної мечеті (Джума-Джамі).

Як повідомляє УНІАН, представники кримськотатарського меджлісу і мусульманських общин в неділю, 23 листопада, почали викладати з ракушняка паркан по периметру ділянки, яку вони вимагають під мечеть.

Муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв прочитав молитву, після чого учасники акції - близько 250 чоловік - приступили до роботи. Присутні, вишикувавшись в ланцюжок, стали передавати один одному цеглу, а по периметру почалося спорудження символічної огорожі.

Символічний паркан, заввишки близько метра, встановлюють з каміння, яке було зібрано в ході другого етапу акції «Від кожного мусульманина – по одному будівельному каменю». Розчин не використовується.

«Межі цієї ділянки вже внесені до земельного кадастру, але нам не дають дозволу. Тому ми визначили (межі – УНІАН) парканом з того каміння, яке ми зібрали», - повідомив журналістам перший заступник голови Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

За його словами, потім мусульмани планують приступити «до інших робіт», які наблизять будівництво Соборної мечеті.

Довідка

Як повідомлялося раніше, в липні 2004 року Сімферопольська міськрада погодила з Духовним управлінням мусульман Криму (ДУМК) місцерозташування земельної ділянки площею 2,7 га на об`їзній трасі по вул. Ялтинській, 22 для будівництва мечеті і видала дозвіл на розробку техдокументації з відведення даної землі в оренду. Проте у зв`язку з тим, що в березні 2006 року набув чинності новий Лісовий кодекс, виникла необхідність в повторному узгодженні даного питання Сімферопольською міськрадою, а також Радою міністрів і Верховною Радою АРК.

10 січня 2008 року на сесії міськради було ухвалено рішення виділити під мечеть ділянку площею 2,7 гектарів по вулиці Луговій, 6 замість ділянки по вулиці Ялтинській, 22, як планувалося раніше. ДУМК висловило обурення таким рішенням і звернулося до суду.

У лютому 2008 року на вулиці Ялтинській мусульмани почали акцію зі збору каміння. У Сімферопольській міськраді заявили, що ця акція є несанкціонованою і, по суті, відбувається самозахоплення землі. На сесії в лютому міськрада ухвалила рішення визнати за лісопаркову зону ділянку землі по вул. Ялтинська, 22 і прилеглу до неї територію.

Господарський суд Криму підтримав вимогу ДУМК і зобов`язав мерію укласти з управлінням мусульман договір оренди земельної ділянки по вул. Ялтинській. Сімферопольська міськрада оскаржила це рішення в Севастопольському апеляційному суді, проте суд залишив у силі рішення Госпсуду АРК. Потім міськрада оскаржила рішення у Вищому господарському суді України. За даними Меджлісу, Вищий госпсуд повернув справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Меджліс повідомив, що у другому етапі акції - «Від кожного мусульманина – по одному будівельному каменю» - взяли участь понад 173 тисяч осіб. Кожен підписом закріпив зроблений внесок у майбутнє будівництво мечеті. Зараз на ділянці по вул. Ялтинська, 22 лежать понад 137 тисяч каменів. Частина пожертв, внесених для придбання ще понад 40 тисяч каменів, знаходиться на спеціальному рахунку ДУМК.

За матеріалами УНІАН

Читайте також:

Кримські татари вимагають від влади виділити землю під будівництво мечеті (5 канал)

Не вщухає конфлікт навколо місця під будівництво Cоборної мечеті в Сімферополі

Держкомнацрелігій просить міськраду Сімферополя прийняти «виважене рішення» щодо Соборної мечеті

Меджліс хоче до осені почати будівництво Соборної мечеті

Мусульманами Криму зібрано майже 120 тисяч каменів

На місці будівництва Соборної мечеті зібрали 100 тисяч каменів

Держкомнацрелігій закликає конструктивно вирішити конфлікт навколо будівництва Соборної мечеті в м. Сімферополі

Акцію кримських татар підтримали іноземні громадяни

Ветерани Афганістану вимагають від влади Сімферополя дозволити будівництво Соборної мечеті

49 тис. каменів зібрали на місці будівництва Соборної мечеті

Про хід другого етапу мирної акції кримських татар

Суд зобов`язав міськраду Сімферополя укласти договір оренди землі під Соборну мечеть

До акції кримських татар «Від кожного — по каменю» приєдналася УПЦ КП

Наступний етап мирної акції кримських татар: час збирати камінняПрезидент вимагає забезпечити релігійні потреби кримських татар

Кримські татари поскаржилися на владу АРК у Раду Європи

Прокуратура АРК: Сімферопольська міськрада необґрунтовано перенесла місце будівництва Соборної мечеті

Влада Сімферополя іде на поступки в питанні будівництва Соборної мечеті

Мусульмани Криму вимагають повернути місце будівництва Соборної мечеті

Столичні депутати відповіли мусульманам, як вправні єзуїти

Мусульмани Криму оскаржать у суді рішення Сімферопольської міськради щодо місця будівництва cоборної мечеті

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.